Facebook Google+ Twitter

Twoja klisza z Powstania Warszawskiego

7 sierpnia o godzinie 12.00 rozpocznie się w Warszawie fotograficzna gra miejska zainicjowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego, odrestaurowany budynek dawnej elektrowni tramwajowej przy ulicy Przyokopowej. www.wikipedia.org / Fot. ŁebaJuż po raz czwarty Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje dla mieszkańców Warszawy i zwolwenników odtwarzania wydarzeń sierpnia '44 grę miejską, podczas której głównym celem będzie zidentyfikowanie legendarnego powstańca na ulicach Nowego Miasta, gdzie działał batalion Parasol.

Celem gry jest przede wszystkim ożywienie wizji walczącej Warszawy i przybliżenie charakteru i atmosfery wydarzeń sierpnia '44. Zamysł i szkielet gry jest taki sam jak w ubiegłych latach, jednak rozwój wydarzeń w całości zależy od uczestników wydarzenia. Trasa liczy ponad 7 kilometrów i jak zapowiadają organizatorzy, jest nieprzewidywalna i niejednokrotnie trudna do przejścia. Zawierać będzie m.in. przechodzenie kanałami, odszyfrowywanie haseł, budowę barykad. Brzmi fascynująco, szczególnie dla fanów fotografii, obrazów starej Warszawy i odkrywania nowych faktów, nieznanych wcześniej miejsc i zakątków. Zwycięży ten, kto po wykonaniu wszystkich zadań dotrze do mety jako pierwszy.

Wymagania do uczestnictwa są niewielkie. Wystarczy posiadać aparat fotograficzny, choćby w telefonie komórkowym i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Potrzebne jest również zaangażowanie. Tylko tyle, a dobra zabawa gwarantowana dla każdego - zarówno dla pojedynczych uczestników, jak i tych w grupie.

Przewidywany jest też drugi etap - konkurs na najlepszą fotografię z przebiegu gry. Zwycięzcę wybiorą internauci, a poznamy go już jesienią.

Więcej o grze na www.klisza.1944.pl. Tu można się też zarejestrować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oj cos o tym wiem;-) Inna rzecz ze MPW a Muzeum to inne standardy;-)
"Dotykaj co chcesz!" vs "Nie dotykac szyby bo popalcujecie !" ;-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał ok. Pomysł świetny bo wznosimy się ponad msze i przemowy. Co do klęsk ect - Marcinie, po prostu szefostwo Muzeum Powstania Warszawskiego ma doskonały zespół specjalistów do animacji kulturalnej i nie broni się przed zatrudnianiem ludzi z pasją i pomysłem. Nie najgorzej radzi sobie Zachęta i Muzeum Etnograficzne ale reszta jak dla mnie powinna więcej wymyślać niż konserwować standardy muzealnicze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał ciekawy, pomysł ciekawy... tylkoc zemu u licha tylko Powstanie Warszawskie tak obchodzimy;)?
Tak jakbysmy lubilic zcic kleski, a tych naszych nielicznych calkowitych zwyciestw nikt nie pamieta;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.