Facebook Google+ Twitter

Twoja miarka szczęścia

Dziś odbędzie się II Koncert Charytatywny w I Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci s szczególnie na Jasia Napolskiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Universe.

Koncert organizowany jest przez licealistów z Miarki oraz Fundację Iskierka. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz chorego, rocznego Jasia Nadolskiego, mieszkającego w Gostyni (powiat mikołowski) oraz na odnowienie (malowanie) i doposażenie (szczególnie w sprzęt medyczny) Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach. O zeszłorocznym koncercie i przygotowaniach do tegorocznego koncertu opowiada Wiadomościom24.pl Dobromiła Deluga - organizatorka.

Skąd wziął się ten pomysł?
– Ola Popenda przeczytała w Gazecie Mikołowskiej o chorej Sonii Siedlaczek, która jest jej sąsiadką. Przejęła się jej losem. Na początku wszystko zaczęła załatwiać sama, ale z czasem, kiedy dowiedziałam się co planuje, postanowiłam jej pomóc. Zrodził się pomysł zorganizowania dyskoteki z której dochód miał być przeznaczony na Sonię. Stwierdziłyśmy jednak, że to za mało i tak pojawił się pomysł koncertu. Zespoły zorganizowała Justyna Starzyzny, która zagrała na koncercie ze swoim zespołem. Z tego co pamiętam, nazywali się „The asshols,” zagrało jeszcze M19, no i gwiazda zespół El secatorres, których zorganizowała pani profesor Marczyk. Zespół rozkręcił imprezę, byli bardzo pozytywnie nastawieni do całej akcji, chcieli pomóc również w tym roku i zagrać, ale mają trasę koncertową w Berlinie. Nie dali rady, ale należą im się słowa podziękowania.

W jaki sposób rozpoczęła się współpraca z Fundacją Iskierka?
– Sonia należała wcześniej do tej fundacji, była jej podopieczną. Kiedy fundacja dowiedziała się, że chcemy zorganizować koncert była bardzo chętna do współpracy.

Pomaga Wam w organizacji tego koncertu jakiś nauczyciel, czy sami to wszystko organizujecie?
- W szczególny sposób pomaga pani profesor Marczyk. Można powiedzieć, że koordynuje wszystkimi działaniami, jest z nami od początku. Należy także podziękować wszystkim sponsorom. Koncertu nie udałoby się zorganizować bez pomocy pojedynczych osób, rok temu bez profesorów Gracki i Mycielskiego, a w tym roku bez pani z biblioteki. Naprawdę stworzyła nam miejsce pracy i bardzo pomogła.

Ilu licealistów zaangażowanych jest w organizację tego koncertu?
– Jest grupa, którą ta inicjatywa nie interesuje, ale z drugiej strony zgłaszają się do nas uczniowie, którzy są chętni do pomocy. Wiem jedno, na pewno razem tworzymy siłę. W tamtym roku przekonałam się, że grupa ludzi potrafi stworzyć i dokonać czegoś niezwykłego, co jednostce nigdy by się nie udało. Musimy się tego trzymać, bo to jest sedno naszych działań.

plakat koncertu charytatywnego / Fot. 1 LOJaś Napolski jest chory na chorobę genetyczną Canavan. Powoduje ona trwałe i postępujące uszkodzenie mózgu. Jedyne, co może pomóc Jasiowi utrzymać kontakt z rzeczywistością, to intensywna rehabilitacja. Koszt jednego dnia zabiegu - 50 zł. Na zorganizowanie koncertu wpadli licealiści. W tym roku na ich zaproszenie zagrają Nod city, Kupićgvoździe, Bębniarze, Rocomotiv. Będzie pokaz tańca breakdance w wykonaniu grupy Old Soul Breakers, a także wystąpi Grupa Vatiamante - teatr ognia. Gwiazdą wieczoru jest grupa Universe. W kawiarence uczniowie będą sprzedawać własnoręcznie upieczone ciasta.
Bilet na koncert kosztuje 5 zł. Impreza odbywa się w 1 Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.