Facebook Google+ Twitter

Twoje dziecko poszło do kina na bajkę? Uważaj co tam zobaczy

-Nie obawiam się nazwać tego typu praktyki mianem gwałtu na nieletniej wrażliwości – komentuje dr Paweł Fortuna fakt wyświetlania dzieciom zwiastunów filmów dla dorosłych.

 / Fot. Maciej Rozwadowski PAPPani Anna, chcąc zrobić przyjemność swojej czteroletniej kuzynce, wybrała się z nią na bajkę wyświetlaną w lubelskim kinie Cinema City o godzinie 11.15. Niestety, nie zobaczyły nawet początkowych napisów. Przed filmem pokazane zostały zwiastuny filmów dla dorosłych, w tym reklama nowego filmu "Sherlock Holmes". W ciemnym kinie oczom dziecka ukazała się między innymi scena, w której dwóch mężczyzn brutalnie boksuje się. A wszystko okraszone ponurymi zdjęciami zaułków Londynu oraz elementami magii. Pokazane sceny tak bardzo przeraziły czteroletnią dziewczynkę, że nie było możliwości zatrzymać płaczące dziecko w sali. Po wyjściu pani Anna poprosiła o zwrot pieniędzy za bilety. Jednak usłyszała, że film się już zaczął. Nie można zaprzeczyć, seans się rozpoczął, ale nie rozpoczął się jeszcze film, na który zakupione zostały bilety.

Nie tylko pani Anna była zbulwersowana zwiastunami wyświetlanymi w kinie. Na lubelskich forach internetowych oraz w lokalnej prasie rozpętała się istna burza.

Pan Rafał Rybski, dyrektor operacyjny, odpowiedzialny za kontakt z mediami w rozmowie z Wiadomościami24.pl, przyznał rację, że opisana sytuacja nie powinna mieć miejsca. Według przekazanych informacji, zwiastuny filmów dla dorosłych, powinny być wyświetlane dopiero po godzinie 17. Dyrekcja sieci Cinema City zareagowała od razu po protestach widzów.
Kontrowersyjne zwiastuny nie są wyświetlane. Pan Rafał Rybski dodał, że nie jest to pierwszy taki przypadek. Ale zawsze, tak jak w opisanej sytuacji, władze Cinema City reagują błyskawicznie. - Niestety, część zwiastunów filmowych jest narzucona przez dystrybutora konkretnego filmu. Są sytuacje, kiedy nawet osoby z ramienia Cinema City nie mogą ich obejrzeć, przed premierą, na wyraźne żądanie dystrybutora. Warto dodać, że część zwiastunów, jest integralną częścią wyświetlanego po nich filmu - wyjaśnia Rybski.

Stanisław Żurek, psychoterapeuta z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem określa opisywaną sytuację, jako zbrodnię psychologiczną na dziecku. -Tak samo jak nastolatka została zgwałcona cieleśnie, tak dziecko zostało zgwałcone tym, co zobaczyło w kinie - komentuje. - Jeden taki obraz może zrujnować poprawne funkcjonowanie osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Bajki a przed bajką takie "atrakcje" dla dziecka. Dobrze, ze morderstw nie pokazali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak wyzej 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez wahania, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

A podobno Konwencja o prawach dziecka gwarantuje "prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej"?
Dorzucam neogolizmy - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Za temat i wszelkie zebrane opinie różnych waznych osób a nie tylko przedstawienie swojego zdania. Jestem pod wrazeniem, tak szczegółowego dopracowywania artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo, Tomku!
"Warto dodać, że część zwiastunów, jest integralną częścią wyświetlanego po nich filmu", dlatego "...jedyne, co nam pozostaje to zasłonić oczy dziecku pod pretekstem jakiejś zabawy". Lepiej niż u Mrożka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5, Tomku - bardzo ważny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.