Facebook Google+ Twitter

Twoje Radio Gdynia wkrótce w eterze

Wszystko wskazuje na to, że już za kilka miesięcy Gdynia będzie mieć ponownie swoje radio. Tym razem na falach średnich.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Studio_rmf_classic.jpgKrakowska spółka Polskie Fale Średnie uzyskała koncesję na nadawanie średniofalowej rozgłośni radiowej w Gdyni dnia 28 stycznia 2009 roku. Choć minął już ponad rok, na częstotliwości 1485 kHz cisza. Jednak za kilka miesięcy sytuacja zmieni się i będzie można usłyszeć jingiel "Twoje Radio AM Gdynia 1485 kHz". Kilka tygodni temu stacja otrzymała pozwolenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej na użytkowanie sprzętu nadawczego w określonej lokalizacji. Nadajnik zlokalizowany będzie przy ulicy Polskiej 45. Sygnał z mocą 800W będzie nadawany z terenu parkingu przy tej ulicy.

Jak dowiedzieliśmy się u źródła, niedługo rozpocznie się emisja testowa mająca na celu sprawdzenie parametrów technicznych i zasięgu. Normalny program ruszy za kilka miesięcy. Twoje Radio Gdynia będzie drugą już średniofalową rozgłośnią w województwie pomorskim. Od dwóch lat podobna stacja nadaje w Chojnicach.

Koncepcja radia gminnego na falach średnich przewiduje emisję programu lokalnego w wymiarze przynajmniej dwóch godzin na dobę. Pozostały czas jest wypełniany przez program centralny z Krakowa lub retransmisję regionalnej stacji Polskiego Radia bądź Programu Pierwszego. W Polsce istnieje kilkanaście stacji tego typu. Część z nich zaprzestała nadawania lub nigdy nie została uruchomiona.

Twoje Radio Gdynia będzie jedynym lokalnym radiem w Gdyni. Ostanie zostało zlikwidowane prawie dwa lata temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gdynianin
  • gdynianin
  • 22.01.2011 22:15

szkoda, ze nie na FM/UKF

Komentarz został ukrytyrozwiń
mass
  • mass
  • 11.11.2010 23:17

No i nadal cisza na 1485 kHz :( a tak się napaliłem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.