Facebook Google+ Twitter

Twoje radio, twoja wina... premierze

Powodem obecnego kryzysu w PiS jest... zapatrzenie braci Kaczyńskich w Radio Maryja.

Analityków politycznych rozpala przeliczanie głosów w Sejmie i spekulowanie na temat trwałości PiS-u, koalicji, skutków wychodzenia z partii Marka Jurka i jego zwolenników. A ja chcę spojrzeć na przyczyny. Chociaż nieco inaczej.

Dla mnie charakterystyczna jest pewna sekwencja wydarzeń. Początkowo Kaczyńscy jednym (w dodatku RACJONALNYM!) głosem ostrzegają przed próbami wprowadzania antyaborcyjnych zmian do Konstytucji. Bliźniacy z właściwą sobie intuicją wietrzą kłopoty. I gdyby tylko wytrwali w woli pozostawienia problemu...

Potem jednak oglądamy "aferę pałacową", czyli zamieszanie po zaproszeniu przez Marię Kaczyńską dziennikarek i działaczek społecznych różnych opcji na spotkanie 8 marca. Z Torunia na głowę Pierwszej Damy lecą gromy. Słyszymy opowieści o "szambie". Część społeczeństwa patrzy z sympatią na Pierwszą Damę. Za to jej szwagier - premier, traci głowę. Opowiada, że nieporozumienie, że to nie tak. Prawie poucza żonę brata.

Nie interesują mnie spory rodzinne. Interesuje mnie efekt.

Od czasu połajanki z Torunia nie słyszę racjonalnego stanowiska Kaczyńskich - zostawmy tą sprawę. Instynkt opuszcza braci w obliczu słów Ojca Dyrektora. Zaczyna się szukanie "kompromisu", kombinowanie, przerzucanie przepisami. Zaczyna się katastrofa. Bo nie można mówić "zostawmy", a potem zmieniać tak żeby "zostawić". I tak postrzegam przyczyny zamieszania w Prawie i Sprawiedliwości.
Naprawdę - Kaczyńscy mieli rację. Na samym początku. Zabrakło im siły by o tą rację walczyć.

I dopiero teraz mają naprawdę duży kłopot. Ciekawe tylko czy instynkt im pozostał?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.05.2007 16:02

święta racja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.