Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5312 miejsce

"Twoje serce jest tu" - pamięci Mirosława Breguły

Już nie pada tak jak jeszcze wczoraj, powoli mija żal i zbędne słowa, łzy dały nadzieję nam... To początek słów piosenki, którą ku czci Mirosława Breguły nagrał Marcin Kindla wraz z fanami byłego lidera zespołu Universe.

Nagranie partii wokalnych odbyło się w maju w studiu MaMaMusic Katowice / Fot. Bożena BieniekW styczniu pisaliśmy na naszych łamach o kolejnej inicjatywie wielbicieli osoby i twórczości byłego lidera zespołu Universe Mirosława Breguły , jaką ma być stworzenie miejsca upamiętniającego muzyka . Nieustannie trwa zbiórka pieniędzy na realizację tego pomysłu. Fani starają się w różny sposób wesprzeć wspomnianą akcję.
Między innymi na powyższy cel przekazany zostanie całkowity dochód z koncertu Wolę ten kamień, bo mój… i przeprowadzanej podczas jego trwania licytacji przedmiotów przekazanych przez biorące w nim udział gwiazdy oraz fanów.

Całkowity dochód ze sprzedaży singla Twoje serce jest tu zostanie przekazany na realizację miejsca upamiętnienia Mirosława Breguły / Fot. http://www.projektmbregula.pl.tl/-g-TWOJE-SERCE-JEST-TU--g--_-singiel.htmInną formą wsparcia tej inicjatywy jest wydany singiel z piosenką "Twoje serce jest tu" . Prapremiera jego sprzedaży miała miejsce 29 sierpnia podczas koncertu zespołu Universe w Jaworznie. W marcu bieżącego roku dziennikarz Radia Kraków zainspirował Michała Kuczerę, Marcina Kindla i fanów Mirka Breguły do stworzenia piosenki, a następnie wydania jej w postaci singla i przekazania całkowitego dochodu z jego sprzedaży na realizację miejsca upamiętnienia Mirka Breguły w Chorzowie.

Marcin Kindla, autor tekstu i muzyki wraz z Michałem Kuczerą zaprosili do jego wykonania Tomka Bregułę i kilkunastu fanów Mirka (min. ze Śląska - w tym z Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Myszkowa, Bielska-Białej, a także Krakowa i Kielc). Aranżacją zajął się Łukasz Drozd , który grał również na instrumentach klawiszowych. Nagranie wokalu odbyło się w maju w studiu MaMaMusic Katowice . Partie gitarowe brawurowo zagrał i zarejestrował Michał Kuczera.

Okładka płyty nawiązuje do tematyki utworów Mirka. Również w tekście piosenki można znaleźć odniesienia do jego twórczości. / Fot. Anna ZagalskaOkładka płyty nawiązuje do tematyki utworów Mirka. Również w tekście piosenki można znaleźć odniesienia do jego twórczości. Wszyscy zaangażowani w pracę nad piosenką wykazywali ogromny entuzjazm starając się, by utwór ten zabrzmiał na najwyższym możliwym poziomie, mając na uwadze zebranie jak największej ilości środków na cel miejsca upamiętnienia. Osoby biorące udział w realizacji tego nagrania, począwszy od muzyków do właściciela Box Music - pana Bogdana Tyca , wydawcy, autora okładki pana Sebastiana Gawła i oczywiście fanów, pracowali dla idei.

Płyta jest dostępna w sprzedaży bezpośredniej w cenie 8 zł. na terenie Chorzowa, Katowic, Krakowa, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic i Zabrza. By w tych miastach móc ją odebrać wystarczy napisać maila na adres twojesercejest@tlen.pl podając miejsce odbioru oraz ilość zamawianych egzemplarzy.

Singiel dołączony będzie także do mającej się ukazać w połowie września książki Hej Panie B. autorstwa Marcina Sitko / Fot. http://www.projektmbregula.pl.tl/-g-Hej-Panie-B-.--Wspomnienie-artysty-g---autor-d--Marcin-Sitko.htmSingiel będzie dostępny również w sklepie internetowym i na Allegro (szczegóły wkrótce na stronie internetowej Projektu Breguła ), a także dołączony zostanie do, mającej się ukazać w połowie września, książki Hej Panie B. autorstwa Marcina Sitko. Część dochodu z jej sprzedaży zasili konto powstania miejsca upamiętnienia. Jest to zestaw szesnastu wywiadów, jakie na temat Mirka Breguły jej autor przeprowadził ze śląskimi muzykami, często przyjaciółmi Mirka - kompanami ze sceny czy studia nagrań. Ze szczegółowym opisem książki i wybranymi wypowiedziami rozmówców można zapoznać się na forum internetowym Universe.

Premiera i przedsprzedaż tych wspomnień odbędzie się 17 września podczas wspomnianego na wstępie koncertu Wolę ten kamień, bo mój…. Książka będzie dostępna także na stronie internetowej (od 20 września) - po wypełnieniu krótkiego i prostego formularza zamówienia, a także na portalu Allegro.pl. oraz w stacjonarnych miejscach na Śląsku, których lista zostanie wkrótce podana na stronie Projektu Breguła.
Warto nabyć zarówno singiel, jak i książkę oraz uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych na rzecz powstania miejsca upamiętnienia Mirosława Breguły, by wspólnie urzeczywistnić cel, jakim jest stworzenie materialnego dowodu pamięci o tym wspaniałym artyście i skromnym człowieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Elwira
  • Elwira
  • 07.10.2010 13:59

Mirek był wspaniałym muzykiem. Dziękuję mu za to, że mogę słuchać jego muzyki. Bardzo ładny utwór
dla Mirka słyszałam w wykonaniu zespołu Garden Party. To dobrze że czasami poprzez kompozycje
muzyków możemy wspominać Mirka i być blisko niego. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaśka
  • kaśka
  • 12.09.2010 22:38

Mirek był jedyny w swoim rodzaju mial wielkie serce i piękny głos...wesprę bo kocham go za to ze był i bedzie w moim sercu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
KK
  • KK
  • 11.09.2010 23:50

To był naprawdę wspaniały człowiek.Miałam wielki zaszczyt znać go osobiscie..Też wesprę tę inicjatywę:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.