Facebook Google+ Twitter

Twórca Facebooka chce stworzyć robota, który pomoże w opiece nad jego córką i przypilnuje domu

Mark Zuckerberg ujawnił, jak co roku swoje postanowienia noworoczne. Najambitniejszym z nich jest budowa robota, który pilnowałaby domu twórcy Facebooka i pomógłby w opiece nad jego córką.

 / Fot. By Mike Deerkoski from San Francisco, U.S.A. (Move Fast and Break Things) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia CommMark Zuckerberg, twórca Facebooka, zapowiedział że zamierza zbudować w tym roku robota, który będzie pilnował jego domu i pomagał w opiece nad jego córeczką, podaje AP.

Pomysł jest częścią postanowień noworocznych Zuckerberga. Inne obejmują między innymi: przeczytanie dwóch książek na miesiąc, uczenie się języka mandaryńskiego, przebiegnięcie 365 mil oraz poznanie co najmniej jednej osoby każdego dnia.

Pomysł na wykorzystaniu sztucznej inteligencji wydają się najbardziej ambitny. - To moje wyzwanie na ten rok, budowa sztucznej inteligencji, która pomoże mi prowadzić dom i lepiej kierować koncernem. Można pomyśleć, że to jak Jarvis z Iron Man - napisał twórca Facebooka.

Kazimierz Sikorski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.