Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25952 miejsce

Twórca "Kac Wawa" pozywa Raczka. Za nazwanie filmu nowotworem

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-03-12 13:31

Tydzień temu miała swoją premierę najnowsza polska komedia w reżyserii Łukasza Karwowskiego. Dwa dni po premierze Tomasz Raczek skrytykował film na swoim profilu facebookowym, nazywając go "chorobą", która jest jak "nowotwór złośliwy: zabija wiarę w kino i szacunek do aktorów". Odradził pójście do kina, a swoją opinię o filmie powtórzył w telewizji. Producent, a jednocześnie współscenarzysta Jacek Samojłowicz postanowił iść do sądu.

 / Fot. materiały prasowe / Syrena FilmsProducent twierdzi, że Tomasz Raczek swoimi wypowiedziami wezwał widzów do zbojkotowania jego produkcji, a tym samym przyczynił się do strat "kilku milionów". Sugeruje również, że dziennikarz przekroczył granicę etyki dziennikarskiej.

"Przez tego pana straciłem kilka milionów wpływów. I takiej sumy będę się domagał na drodze sądowej. Oczekuję, że Tomasz Raczek straci wiarygodność jako krytyk filmowy, bo zdaniem moich prawników przekroczył granice krytyki filmowej i złamał zasady etyki dziennikarskiej, być może ze względów osobistych" - tłumaczy Super Expressowi.


Tomasz Raczek i główny scenarzysta Robert Czaja w "Pytaniu na Śniadanie"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 13.03.2012 01:39

Reklama reklamą, ale wyniki z boxoffice dla tego filmu nie są pomyślne. I to chyba dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chcąc nie chcąc poszedłem. Dno niestety straszne. W każdym razie nie rozumiem celu tego filmu. Nasuwa się często zadawane przez Clarksona pytanie "what it is for?" Nie rozumiem też porównań typu "Kac Vegas po polsku" i innych tego typu. Żeby robić filmy dla efektów i obrazu trzeba mieć dużo pieniędzy. Dlatego polskie filmy nie będą nigdy efekciarskie, mogą za to być dobre. Ten nie jest. Swoją drogą rozpaczliwa, ale na pewno całkiem skuteczna forma reklamy. Dane "po wypowiedziach tego pana" są przede wszystkim późniejszymi niż te przed więc wiadomo, że coraz mniej ludzi z czasem idzie na film do kina, bo Ci którzy chcięli już na nim byli :D Ciekawe jakie są dane po ogłoszeniu pozwu :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Wagiel
 • Marek Wagiel
 • 12.03.2012 21:46

Teraz będą jeszcze "Gwiezdne wojny", ale że polskie realia, to w sądzie. Jeżeli ta wiadomość jest prawdziwa to doprawdy..........

Komentarz został ukrytyrozwiń
homofob
 • homofob
 • 12.03.2012 20:57

Zero szans na wygraną. Jak by skazali Raczka, to sędzia zostałby natychmiast ogłoszony homofobem i wyrzucony z roboty. Inna sprawa że Raczek miał prawdopodobnie rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztof5426
 • krzysztof5426
 • 12.03.2012 20:52

Raczek na kinie się zna, więc wierze Raczkowi.
Nie pójdę na ten film dla zasady.
Nie znoszę działań o charakterze cenzury, a w/g mnie dystrybutorzy właśnie ją próbują stosować.
PS. A może to reklama filmu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaarex
 • jaarex
 • 12.03.2012 19:50

Polska wersja, po prostu DNO!!! Szkoda czasu i kasy! Film powstał w 2 miesiące, dla mnie to gniot bez fabuły. Nie polecam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Reżyserzy w dzisiejszych czasach próbują wzorować się na filmach z zagranicy - taka jest moja opinia. Jako, że jestem młodą osobą i dosyć często oglądam komedie mogę powiedzieć otwarcie i szczerze - filmy takie jak Poranek Kojota, Chłopaki nie płaczą to były komedie! 13 posterunek też był spoko :) Mógłbym komedie z lat 90 oraz początków 2000 r. oglądać w kółko :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chcąc nie chcąc pójdę.
Głupio tak niemerytorycznie czytać "doniesienia"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojo
 • wojo
 • 12.03.2012 16:40

Czyli widać że pan Jacek Samojłowicz zrobił film tylko i wyłącznie dla kasy jak juz wyliczył ile stracił i żąda zwrotu.
Co za prostactwo !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobnie jak Pan Michał Kędzierski po obejrzeniu zwiastuna, a wcześniej po usłyszeniu tytułu (zmałpowanego z zachodniej produkcji) postanowiłem, że wołami mnie nie zaciągną do kina na ten film, jak i na parę innych. Pan producent powinien dopłacić Tomaszowi Raczkowi, bo dzięki temu "skandalowi" niektórzy się dowiedzieli, iż "Kac Wawa" powstał w ogóle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.