Facebook Google+ Twitter

Twórca Wikileaks niezadowolony z powodu wydania jego biografii

Australijczyk Julian Assange, twórca WikiLeaks, podczas 50-godzinnego wywiadu, przekazał Andrew O’Haracosowi materiał, który stał się bazą dla jego biografii, zatytułowanej ostatecznie "Autobiografia nieautoryzowana". Tyle tylko, że tuż przed wydaniem książki, sprzeciwił się jej publikacji.

Tuż przed wydaniem książki, Assange postanowił zrezygnować z projektu. Wydawca nie zastosował się do jego sugestii i książka ostatecznie ukazała się we wrześniu br. Decyzja wydawcy oburzyła Assange'a, czemu dał wyraz na stronach Wikileaks. Wiele gazet, np. francuski "Le Monde" czy "L’Express", widząc w tym oburzeniu sytuację niemal absurdalną ,opisuje w lekko prześmiewczym tonie, kłopoty pana Assange'a, który nie życzy sobie, aby pewne szczegóły z jego życia osobistego zostawały ujawniane.

Być może zapomniał już o tym, że sam te szczegóły dyktował. Jego spóźniony protest jest zadziwiający dla wszystkich, oprócz niego samego.

Książka nie jest bestsellerem i być może jest to tylko chwyt reklamowy, który miał się przyczynić do wzrostu sprzedaży, a okazał się ostatecznie antyreklamowym?

Dom wydawniczy Canongate Books nie widzi konkretnego powodu do zrywania umowy, miał podpisaną oficjalną umowę z Assangem i ze swej strony podpisał już dziesiątki zezwoleń na wydanie książki w rożnych krajach świata. Wołanie pana Assange'a o nadwyrężeniu jego zaufania (“in breach of confidence”)
z internetowych stron Wikileaks jest rzeczywiście w kontekście specyfiki miejsca -
zabawne.

Wydana książka : Julian Assange : The Unauthorised Autobiography, wydawnictwo: Canongate Books. Septembre 2011. (399 stron)Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Wikileaks


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.