Facebook Google+ Twitter

Twórcy nominowanego do Oscara filmu "Nasza klątwa" będą zbierać pieniądze na walkę z tzw. klątwą Ondyny

Magdalena Hueckel i Tomasz Śliwiński, twórcy "Naszej klątwy" nominowanej do tegorocznych Oscarów włączą się w akcję zbierania pieniędzy na badania nad lekiem, który pomógłby chorym na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji, czyli tzw. klątwę Ondyny.

 / Fot. youtube/screen"W związku z zamieszaniem związanym z "Naszą klątwą", wraz z Amerykańskim Stowarzyszeniem CCHS planujemy wielką akcję crowd-fundingową mającą na celu wsparcie badań nad lekiem na CCHS. Badania są prowadzone w kilku laboratoriach i głównym problemem i hamulcem jest ciągły brak funduszy. W związku z tym, plan jest następujący: dotrzeć do jak największej ilości ludzi, zebrać jak najwięcej kasy, sfinansować badania" - czytamy na leoblog.pl.

Zobacz także: Powstań, przemów, tańcz przeciwko przemocy wobec kobiet. One Billion Rising, czyli Nazywam się Miliard już 14 lutego

O akcji informują Magdalena Hueckel i Tomasz Śliwiński, którzy w filmie "Nasza klątwa" przedstawili historię ich małego synka. Mały Leo podczas snu przestaje oddychać i wymaga dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. Chłopiec cierpi na Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, zwanej inaczej klątwą Ondyny.

Nominowany do Oscara film "Nasza klątwa", w którym poznajemy historię małego Leo to film o oswajaniu lęku, o drobnych radościach i codzienności ludzi, którzy walczą o życie swojego dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.