Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11704 miejsce

Twórcza wrażliwość - żyję i tworzę dla innych

W dniu 16 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie zainstalowano interesującą wystawę. Składa się na nią kilkanaście prac wykonanych różnymi technikami. Prace te przyciągają wzrok swoimi kolorami i ciekawymi kształtami.

Płaskorzeźba. Wystawa MOK Legionowo.Prace uczestników OWIRON w Warszawie. / Fot. Jerzy Jastrzębski Spośród nich wyróżniają się rzeźby w drewnie. Przedstawiają one różne przedmioty i zwierzęta. Można sądzić po ich wyglądzie, że są dziełem ludowego rzeźbiarza. Dzieła te powstały w OWIRON - Ośrodku Wsparcia i Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych ul Rozłogi 10 w Warszawie. Do wystawy w Legionowie doszło dzięki fundacji Omega -Pomagam. Fundacja ta wspiera działalność Ośrodka i jego podopiecznych.

-Fundacja Omega Pomagamy jest instytucją - mówi Katarzyna Jaworska, Dyrektor Zarządzający fundacji-o szerokim spektrum działań statutowych. Jedną z gałęzi jest promocja twórczości osób niepełnosprawnych. Twórczość ta jest Wystawa MOK Legionowo. Prace uczestników OWIRON w Warszawie. / Fot. Jerzy Jastrzębskinieraz pełna emocji innym razem widać w niej precyzję oraz wielką cierpliwość. Obecne czasy wysysają ze społeczeństwa wrażliwość, każą działać mechanicznie i wyzbyć się wszelkich emocji, aby być skutecznym na rynku pracy. Osoby niepełnosprawne w moim odczuciu są bardziej sprawne emocjonalnie niż niejeden obdarzony pełnym zdrowiem człowiek. Osoby te całość swojej empatii wlewają w wyjątkowe pełne wrażliwej, twórczej ręki prace plastyczne i właśnie dlatego Fundacja Omega Pomagamy pragnie tą twórczość promować, bo w ten sposób promuje najpiękniejsze emocje. - Dodaje rozmówczyni.

Artyści wystawiający swe prace w Legionowie działają dla innych. Oczekują, że ich pracami zainteresują się ludzie. Ta Wystawa MOK Legionowo. Prace uczestników OWIRON w Warszawie. / Fot. Jerzy Jastrzębskinadzieja na zainteresowanie motywuje do pracy twórczej.
-Jak wykonuję pracę plastyczną -zwierza się Jolanta Szewczuk, uczestnik OWIRON ,-to czuję radość i myślę,że ta praca się komuś spodoba , wtedy chcę ja skończyć.

Łukasz Kornik kolega Jolanty Szewczuk dodaje -Maluję , rzeźbię , wycinam i myślę wręczając komuś pracę że mogę sprawić mu przyjemność a także czuję, że się uczę i że jest to coś pożytecznego, czuję ,że jestem w czymś dobry. Gdy ludzie Plaskorzeźba.Wystawa MOK Legionowo.Prace uczestników OWIRON w Warszawie. / Fot. Jerzy Jastrzębskioglądają nasze dzieła to czuję, że daję przykład i że ktoś może czegoś się od nas nauczyć.-
Wystawa prac artystów z OWIRON dostępna jest do końca maja w MOK Legionowo ul Norwida 10. Warto ją zobaczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękne te prace. Może pokusi się Pan o większą liczbę zdjęć i zaprezentuje je w galerii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.