Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27260 miejsce

Twórczość Miłosza i innych noblistów będzie towarzyszyć pasażerom PKP

Do 15 maja pasażerowie PKP Intercity, którzy udają się w podróż pociągiem Tatry z Warszawy do Zakopanego, mogą umilić sobie podróż czytając książki Czesława Miłosza i innych noblistów.

 / Fot. Fot. Michu Neo, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:BdPKPcar.png&filetimestamp=20071217215223 Pasażerowie udający się do Zakopanego mają do dyspozycji wagon-czytelnię. Został on uruchomiony we współpracy z krakowskim wydawnictwem Znak.

Podróżni mogą oddać się lekturze w specjalnie zaadaptowanym do tego celu wagonie konferencyjnym. "W zbiorach czytelni pasażerowie podróżujący pociągiem Express InterCity odnajdą największe dzieła Czesława Miłosza oraz innych noblistów. Podczas każdego przejazdu czytelnikom towarzyszyć będą znawcy i miłośnicy twórczości noblisty" - czytamy w komunikacie PKP Intercity. Dodatkowo, wydawnictwo Znak udostępniło czytelnikom-podróżnikom egzemplarze najnowszej, długo wyczekiwanej biografii Miłosza autorstwa Andrzeja Franaszka.

Skład ze specjalnym wagonem, gdzie można czytać dzieła największych noblistów odjeżdża codziennie z Warszawy Centralnej o godzinie 6:34. O 9:48 dojeżdża do Krakowa, a w Zakopanem jest kilkanaście minut po 13. EIC Tatry w drogę powrotną z Zakopanego wyrusza o 15:40, aby tuż przed 22. dotrzeć do Warszawy.

Z okazji, przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin poety, jeden ze składów Tanich Linii Kolejowych, został nazwany jego imieniem. Pociągiem TLK Czesław Miłosz można codziennie podróżować na trasie z Białegostoku, przez Warszawę, do Krakowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niby... warto czytać wszędzie i korzystać z każdej ku temu okazji, ale jednak popieram opinię p. Krystyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię wydawnictwo Znak jednakże o lekturę w pociągach sama potrafię zadbać. Fajnie byłoby, gdyby PKP zadbała o czystość w toaletach oraz o punktualność pociągów. Przydałby się też remont torów. Co miesiąc jeżdżę na Pomorze. Jeszcze niedawno podróż (560 kom) trwała niespełna 9 godzin, teraz prawie 11. taką odległość pokonuję pociągiem we Francji w 2 godziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.