Facebook Google+ Twitter

Twórczość Romów w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie

16 kwietnia br. w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przewidziany jest wernisaż wystawy I Międzynarodowego Pleneru Artystów Romskich.

16 kwietnia br. w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przewidziany jest wernisaż wystawy I Międzynarodowego Pleneru Artystów Romskich "Jaw Dikh". W języku romskim "Jaw Dikh" oznacza: "chodź zobacz".

Korzystając zatem z romskiego zaproszenia będzie można od godz. 18 podziwiać w najbliższy poniedziałek twórczość romskich artystów z Europy. Na wystawie swoje prace zaprezentują: Jeannette Gregori (Francja), Bogumiła Delimata (Polska), Małgorzata Mirga - Tas (Polska), Vincente Rodriquez Fernandez (Hiszpania), Sead Kazanxhiu (Albania), Krzysztof Gil (Polska).

Projekt I Międzynarodowego Pleneru Artystów Romskich "Jaw Dikh" jest finansowany z dawnego MSWiA, w ramach Programu romskiego i organizowany przez Stowarzyszenie Harangos. Wystawę Muzeum Okręgowemu w Tarnowie udostępnili na Światowy Dzień Romów Małgorzata Mirga - Tas i Stowarzyszenie Harangos.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie (Pani?) Czereśnia, nie ma problemu żadnego, rzeczą ludzką jest błądzić, ale błędy, o ile da się to zrobić, należy po prostu poprawić. Dlatego też to uczyniłem. Pozdrawiam serdecznie. Autor.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czereśnia
  • czereśnia
  • 17.04.2012 17:02

Dziękujemy! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna Zocha, szanowna Czereśnia oraz Basil. Zostało wszystko poprawione. Pozdrawiam. Autor - J.Komarewicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czereśnia
  • czereśnia
  • 17.04.2012 09:27

Popieram - to się dzieje w Muzeum i organizatorem wystawy jest Harangos oraz Muzeum, ale plener był wyłącznie Harangosowy! Proszę poprawić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zocha
  • zocha
  • 17.04.2012 00:25

Projekt International Event of Roma Art pt.Jaw Dikh, jest projektem Romskiego Stowarzyszenia Oświatowego Harangos w ramach realizacji Romani Art i dzięki dotacji MSWiA z programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce. Dziennikarz chyba nie doczytał się szczegółów i napisał artykuł który mija się z prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
basil
  • basil
  • 16.04.2012 23:48

Sprostowanie - to nie jest projekt zrealizowany przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Owszem jest zrealizowany dzięki środkom Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji programu na rzecz społeczności romskich w Polsce. Redakcja powinna to szybko poprawić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.