Facebook Google+ Twitter

Twórz i wystawiaj - czyli o wystawach nie tylko fotograficznych

Podobno każdy z nas nosi swoją marszałkowską buławę w plecaku. Rzecz tylko w tym, by owej "buławy" nie trzymać w przysłowiowym plecaku i mieć odwagę pokazać ją światu, bowiem do odważnych świat należy...

Wernisaż mojej pierwszej wystawy / Fot. ze zbiorów autorki artykułuDo napisania tego tekstu skłonił mnie jeden z dziennikarzy obywatelskich, który nie przejmując się licznymi uwagami krytycznymi pod adresem jego zdjęć - wystawę własnych prac zorganizował. O skutkach jego zamysłu zapewne dowiemy się po wernisażu. Być może - okaże się, że decyzja zorganizowania tej wystawy była błędem autora, ale przecież ten się nie myli co nic nie robi, a na błędach własnych człowiek powinien się uczyć i właściwe wnioski z nich wysnuwać.

Twórz i nie chowaj do szuflady

Moja trzecia wystawa / Fot. ze zbiorów autorki artykułuKażdy, lub prawie każdy z nas ma potrzebę pisania prozy i poezji, malowania, czy fotografowania. Nie każdy jednak uważa, że jego twórczość nadaje się do pokazywania na szerszym forum. Na ogół bywa tak, że skutki naszych działań twórczych drzemią sobie spokojnie na dnie naszych szuflad i tam w końcu dokonują swojego żywota. Przyczyny tego mogą być różne. Być może - nie mamy pewności, czy nasza twórczość jest cokolwiek warta, a już z pewnością nie zasługuje na wyeksponowanie jej na szerszym forum, czyli na wystawie.

Być może obawiamy się konfrontacji z otoczeniem, ponieważ nikt nie lubi być krytykowany. I takim oto sposobem sprawiamy, że nasza "buława marszałkowska "spoczywa sobie w "plecaku" zamiast być naszym orężem w akcentowaniu tego czym różnimy się od innych. A zatem moja skromna rada: Twórz i nie chowaj do szuflady, bowiem może się okazać, że to co tworzysz - jest warte pokazania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (164):

Sortuj komentarze:

link /podsumowanie dyskusji/ ;D ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurka! Jesteś żenujący/a. Już pisałem o błędnie wyciąganych wnioskach. Skąd u ciebie "przekonanie", że szkoliłem się w Szczytnie? Czyżby znowu mózgownica szwankowała? Ja z kolei jestem przekonany, że gdyby twój rozumek wpakować do skorupki orzecha, to byłaby z tego niezła grzechotka dla bobaska. W Szczytnie bowiem zwykle szkoli się kadry dupolizów i harcerzyków bojących się wychylić łeb ponad szereg, do których ja raczej się nie zaliczam. Twój ograniczony pomyślunek widać tego nie ogarnia, nad czym szczerze ubolewam, przez co utarczki słowne z tobą dają mi wątpliwej jakości satysfakcję.
Jeszcze pozostaje do wyjaśnienia sprawa mojego rzekomego "Nawoływania do zachowań rasistowskich i nienawiści wobec osób innej narodowości". Z którego to mojego zdania wynika pańskie przekonanie, że ja kogoś nawołuję? Jeśli moje stwierdzenie, że jestem uprzedzony i nieufny w stosunku do żydów jest nawoływaniem do rasizmu, to proszę udać się do stosownego urzędu i wykorzystując wspomniane (no nie wymienił ich pan - nie chciało się szukać?) paragrafy kk i złożyć stosowne zawiadomienie.
Swoją drogą, panie kurka, coraz bardziej mi pana żal. Z każdym kolejnym pańskim komentarzem rośnie bowiem moje "przekonanie", że zanim zejdzie się z drzewa, należałoby się wpierw nauczyć chodzić wykorzystując do tego jedynie dwie dolne kończyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

EEEE przepraszam Pani Ewo!!!! Odebrałam(em) Pani autorstwo myląc Zwracam godność i oczywiście Pani w podzięce składam hołd :) Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj jo joj Pani Sławo, Jestem pod wrażeniem. To na moją cześć przecie. Bardzo dziękuję. I pomyśleć, że nasionem tych barbarzyństw moja nieśmiała próba wykazania Pani Ewie jej niekonsekwencji w tym co pisze w komentarzach pod tym artykułem. Ale, cóż MY? kobiety takie już jesteśmy Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po podwórku chodzi kurka
Strosząc ciągle swoje piórka.
Tam podziobie, tu pogdacze,
A po jej kurkowym mózgu
Tylko jedno się kołacze:
-Jak zaistnieć na podwórku
Wśród tych wrednych obszczymurków,
Co nie dają żyć mnie - kwoce?
- Co tu robi wredna zgraja?
Wiem już co z takimi zrobię!
Pomaluję sobie jaja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he, wiedziałem(am), że Pan nie odpuści Panie Tomaszu. Trudno się powstrzymać co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To mi pachnie schizofrenią i to się już leczy skutecznie. Transikami z kolei interesuje sie Belzebubik ze skeczu pewnego kabaretu a to już jest feler poważny i wracamy niejako do dylematu z jajami czy bez ta kurka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jacenty, Jakże to tak rejterować? Chodź do mnie na drzewo będzie wyżej. I milutko ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dla mnie zdecydowanie niski poziom dyskusji - wychodzę ...spodziewałem się więcej ...dobranoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę Psycholog z Jajami i do tego facet! Miło mi Panie Tomaszu. Kurka jestem - stara panna, ale młódka jeszcze. Możemy się spotkać na dniach Cipki i podyskutować o Zwierzeniach Vaginy. Albo może jednak jestem starym zgredem? Musze to przemyśleć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.