Facebook Google+ Twitter

Twórz z nami nową gazetę - "Deptak"

W środę 9 września, spotkaliśmy się w Płocku. W czwartek w Siedlcach, a w piątek - w Radomiu. Na spotkania zapraszaliśmy wszystkich, którzy chcą spróbować dziennikarstwa w tradycyjnej, papierowej gazecie. Bo taki właśnie jest "Deptak".

 / Fot. Deptak Lublin"Deptak" to pomysł dla tych, którzy chcą publikować "w papierze". Tworzyć lokalną gazetę, powstającą tam, gdzie mieszkają. Dla tych, którzy nie tylko doskonale znają, ale i lubią swe miasto. Dla tych, którzy znają współmieszkańców i ich codzienne kłopoty oraz powody do dumy. Wiedzą, który autobus zwykle się spóźnia, która szkoła uważana jest za najlepszą i chętnie opiszą innym, czy to prawda. A jeśli tak, to dlaczego. Próbowaliście swych sił w pisaniu? Lubicie dziennikarstwo, widzicie siebie w tym zawodzie? To okazja dla Was.

Pomysł powstał w Lublinie, gdzie do sukcesu nowego tytułu przyczynili się także dziennikarze obywatelscy Wiadomości24.pl. Sami proponowali tematy, przygotowywali je, opisywali i robili zdjęcia. Dlatego o lubelskim "Deptaku" śmiało mogą mówić, że to ich gazeta. Teraz udział w podobnym, dziennikarskim przedsięwzięciu proponujemy Wam. Redakcyjną pomoc przy tworzeniu nowej gazety zapewnią dziennikarze gazety "Polska" i Wiadomości24.pl.

Spotkajmy się w Waszym mieście

 / Fot. Deptak LublinW środę przed południem, w Płocku odbędą się spotkania (będziemy w Płockim Uniwersytecie Ludowym, III Liceum Ogólnokształcącym i w "Jagiellonce), podczas których opowiemy o dziennikarstwie obywatelskim. Po południu, o godzinie 17, zapraszamy na otwarte spotkanie na temat "Deptaka" w Hotelu Płock. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w tworzeniu "Deptaka", albo jeśli chcecie z nami po prostu pogadać, serdecznie zapraszam do Hotelu Płock przy ul. Jachowicza 38. Mam nadzieję, że to doskonała okazja do spotkania także z wypróbowaną, płocką ekipą Wiadomości24.pl!

W czwartek odwiedzimy Siedlce. Będziemy w II Liceum Ogólnokształcącym im. św. Królowej Jadwigi i w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego oraz w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa. Wszystkich dziennikarzy obywatelskich z Siedlec i kandydatów na dziennikarzy, chcących spróbować swych sił w pisaniu w "Deptaku" zapraszam na godzinę 17 do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Siedlcach przy ul. Sokołowskiej 172. Spotkanie odbędzie się w sali 305 A i jak sądzę, nie zabraknie na nim również siedleckich autorów Wiadomości24.pl.

W Radomiu pojawimy się w LO im. Jana Kochanowskiego przy ul. Kilińskiego 25. Zapraszam też na popołudniowe spotkanie w Wyższej Szkole Handlowej przy ul. Traugutta 61. Na godzinę 17, rzecz jasna.

Poinformujcie o spotkaniu znajomych. "Deptak" to także szansa dla tych, którzy jeszcze nie publikowali, także w serwisie Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

Warszawa? Oczywiście. Chętnych dodaję na listę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może i Częstochowa by się przydała

Komentarz został ukrytyrozwiń

tez jestem za Warszawa :)
czy przewidujecie jakies ruchy w tym kierunku ?
pisze sie do dzialu foto ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafał, w Poznaniu jest tam gdzie Stary Browar jest czyli ulica Półwiejska:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Lublinie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a on w ogóle gdzieś jest?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mieszkam w Murowanej Goślinie i deptaka w moim miasteczku nie ma:) Wiec zostaje chyba Poznań:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, to już ze 5 osób na Poznań :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

POZNAŃ POZNAŃ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomity pomysł - chętnie dołączam się. Warszawa, ale rzeczywiście ta bardzo lokalna, bo Stolica ma wiele info o sobie. Mieszkam od lat na Sadybie - to tzw Dolny Mokotów, ale o Sadybie pisze się niewiele więc może właśnie ta gazeta mogłaby być przede wszystkim o takich mniejszych "sadybach" np. wymieniony tu Wawer, inne - Wesoła, Kabaty, Tarchomin, Bemowo itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.