Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1158 miejsce

Tworzą zespół i sobie ufają

W kategorii psów służbowych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych na najwyższym podium stanął patrol z KWP w Szczecinie. Natomiast w kategorii psów do wyszukiwania zapachów bezkonkurencyjny był tandem z KPP w Stargardzie.

 / Fot. Archiwum KWP w SzczecinieKomendant wojewódzki Policji w Szczecinie inspektor Jacek Cegieła pogratulował wszystkim funkcjonariuszom i ich podopiecznym biorącym udział w zawodach.

Stwierdził, że jest to specyficzny rodzaj służby wymagający wielu umiejętności oraz stałego kształcenia.

Najlepsi przewodnicy psów służbowych odebrali z rąk szefa zachodniopomorskiego garnizonu Policji pamiątkowe ryngrafy i  / Fot. Archiwum KWP w Szczecinienagrody.

Wyróżnienia otrzymali:

patrol z KWP w Szczecinie tj. przewodnik psa służbowego z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP w Szczecinie wraz ze swoim podopiecznym oraz asp. Tomasz Betler ze swoim podopiecznym /KPP w Stargardzie/, asp. Przemysław Urbanek ze swoim podopiecznym /KMP w Koszalinie/, asp. szt. Kamil Atłas ze swoim podopiecznym /KPP w Choszcznie/.

 / Fot. Archiwum KWP w Szczecinie- Przeprowadzone eliminacje oprócz sprawdzenia umiejętności swoich podopiecznych były dodatkową formą doskonalenia zawodowego - powiedziała asp. sztab. Irena Kornicz z Zespołu Prasowego KWP w Szczecinie. - Psy musiały wykazać się wszechstronnością w dziedzinie: posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód, pracy węchowej(szukanie zapachu materiału wybuchowego lub zapachu narkotyków w samochodach osobowych środkach komunikacji masowej lub transportu towarowego oraz praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.

 / Fot. Archiwum KWP w SzczeciniePatrol z KWP w Szczecinie i KPP w Stargardzie, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wezmą udział w zawodach  / Fot. Archiwum KWP w Szczecinieogólnopolskich, które odbędą w pierwszej połowie września br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.