Facebook Google+ Twitter

"Tworzę filmy intuicyjnie" - wywiad z Tomaszem Wasilewskim

Współautorzy: Filip Chochół

Do kin wchodzi jego debiutancki film "W sypialni", a on jest już w trakcie montowania swojej kolejnej produkcji. Oprócz reżyserowania, pisze też scenariusze. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Tomasz Wasilewski.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Tomasz Wasilewski / Fot. Filip ChochółJuż od 26 października na ekranach polskich kin będzie można oglądać fabularny debiut Tomasza Wasilewskiego - "W sypialni". Film można śmiało określić zbiorowym debiutem, gdyż oprócz Leszka Możdżera (muzyka), Moniki Kalety (charakteryzacja) i wyjątkowych aktorów: Katarzyny Herman, Tomasza Tyndyka, Agaty Buzek i Mirosława Zbrojewicza, cała ekipa stawiała swoje pierwsze kroki właśnie na planie tej fabuły. Reżyser nie ukrywa swojego podekscytowania związanego z premierą. "Zawsze marzyłem o tym, żeby inni mogli pójść do kina na mój film" - wyznaje reżyser.

Mimo że produkcja dopiero wchodzi na duże ekrany, publiczność festiwalowa miała okazję podziwiać ją już wielokrotnie - m.in. w Gdyni, Karlovych Varach, Zurychu i Kownie. Za każdym razem spotykała się ona z dobrym przyjęciem, czego dowodem mogą być chociażby bardzo pozytywne recenzje w zagranicznej prasie. "Zauważyłem duże różnice pomiędzy odbiorem filmu w Polsce i innych krajach" - podkreśla Tomasz Wasilewski. "Obcokrajowcy śmieją się w zupełnie innych momentach niż nasi rodacy. To pokazuje, że jednak sztuka jest uniwersalna i mój film może być rozumiany wszędzie" - dodaje.

Reżyser i scenarzysta Tomasz Wasilewski gościł w redakcji W24 / Fot. Filip Chochół"W sypialni" to wprawdzie fabularny debiut Tomasz Wasilewskiego, jednak jego artystyczne portfolio jest już bardzo bogate. Ma on na swoim koncie prestiżowe nagrody za wyreżyserowane przez siebie etiudy i filmy dokumentalne. Dodatkowo asystował Małgorzacie Szumowskiej przy "33 scenach z życia", a także Agnieszce Glińskiej przy okazji pracy nad spektaklami teatralnymi. Od kilku lat realizuje się również jako scenarzysta popularnego serialu "Barwy szczęścia".

Obecnie reżyser pracuje nad swoim kolejnym filmem "Płynące wieżowce", w którym zagrają m.in. Mateusz Banasiuk czy Bartosz Gelner. W jedną z postaci wcieli się także muza Wasilewskiego - Katarzyna Herman. Co ciekawe, scenariusz do tego filmu powstał już wiele lat temu, jednak mimo usilnych starań, nie udało się znaleźć środków finansowych na jego realizację. Teraz w końcu się to udało i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, produkcja wejdzie do kin na jesieni przyszłego roku.

Obejrzyj cały wywiad z Tomaszem Wasilewskim:Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co pcha dzisiejszych twórców polskich w stronę "twórczości linealnej"?? Mężczyźni nie potrafią płakać, wyrażać emocji?? Na pewno "młody film polski", może być ciekawy. Jednakże wszystko nie jest na sprzedaż; w dzisiejszym filmie polskim wszystko jest za kratą konfesjonału. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje się, że Michał Misiorek robi coraz lepsze wywiady z coraz ciekawszymi ludźmi. Rozmowy z Tomaszem Wasilewskim chyba jednak już nie można zaliczyć do osób nieznanych. Ma już spore doświadczenie i jego nazwisko już jest jednak rozpoznawane. Fakt, że chcą z nim pracować takie osoby jak Katarzyna Herman, Leszek Możdżer czy Małgorzata Szumowska, no i te festiwale - stawia go już na tej "wyższej półce" wśród młodych twórców. Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.