Facebook Google+ Twitter

"Ty baranie! Ty łobuzie!" Poselska awantura o autonomię Śląska

W sejmie wybuchła awantura po tym, jak poseł PO, Tomasz Tomczykiewicz półgłosem skomentował wypowiedź Zbigniewa Girzyńskiego słowami: "Nic nie rozumiesz baranie".

Tomasz Tomczykiewicz / Fot. Domena publicznaSłowa Tomczykiewicza usłyszał Jarosław Kaczyński. Zapytał Tomczykiewicza "kto jest baranem?" Ten bez większych zahamowań wskazał na Girzyńskiego. Zdenerwowany prezes PiS nie był dłużny i odpowiedział posłowi PO, że ten jest "śląskim łobuzem".

Tomczykiewicz nawymyślał Girzyńskiemu, gdy ten skrytykował koalicję PO i Ruchu Autonomii Śląska. Poseł PiS zapowiada złożenie skargi do sejmowej Komisji Etyki - czytamy w serwisie dziennik.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

joker
 • joker
 • 30.01.2011 19:27

Pracowalem w niemczech z hanysami i musze to powiedziec to sa zwykle kurwy nie polacy Wstydzili sie swojego pochodzenia byli msciwi i pogardliwi dla polakow Donosili ibyli gorsi od kapo Prawdziwi niemcy lepiej nas traktowali jak ktos dobrze pracowal byl szanowany a to slaskie cwoki zachowywali sie jak psy w oswiecimiu Kto pracowal z tymi parchami wie ze mam racje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz Słodki
 • Dariusz Słodki
 • 30.01.2011 18:28

Pracowałem duzo w Niemczech,znałem d[zo polskich slazakow wszyscy jakby zgermanizowani.Jeden czeka na nowa wojne zaczał budowe pieca krematoryjnego.Czy to normalne?

Komentarz został ukrytyrozwiń
slazaczka
 • slazaczka
 • 01.01.2011 20:06

jestem slazaczka i jestem z tego dumna !za komuny uczono nas falszywej historii wbijano nam nienawisc do niemcow ale cicho bylo o rosji ktora tez nas zaatakowala .Nikt w szkolach nawet nie wspomnial ze polska przekupila slazakow autonomia .Bo gdyby Polska autonomii nie przyznala to teraz slask nie bylby w granicach polski .Historia ktora mnie uczono to byly same klamstwa i obluda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@levy
"Nie napisałem słowa o Kaczyńskim, napisałem, że Pani pochwala bardziej chamskie odszczekiwanie."
Obserwując scenę polityczną tudzież fora internetowe zaczynam pojmować, że nadstawianie drugiego policzka wymaga nadludzkiej cierpliwości i skłaniać się ku opcji: chamstwo niech się chamstwem odciska;) (Nb. mam wątpliwości, co jest bardziej chamskie: baran czy łobuz.)

"Z tym mózgiem to radziłbym się zastanowić i nad sobą..... skąd te insynuacje?"
Po pierwsze, nick Mózg zobowiązuje. Do czegoś więcej niż wyzwiska. Po drugie - patrz wyżej.

"Jeszcze jedno, czy Ruch Autonomii Śląska jest organizacją zdelegalizowaną?
Jeśli działa w granicach prawa, to można z ta organizacją zawierać sojusze. Może więc nie było to aż takie dziwne, że ktoś niekumaty w temacie został nazwany baranem?"
Spróbuję jeszcze raz. Wypowiedzi pana Gorzelika sugerują, że jego celem jest jednak secesja, a nie autonomia. A sojusz przedstawicieli partii rządzącej z ugrupowaniem dążącym do secesji, choć zgodny z prawem, jest sprzeczny z polską racją stanu.
Jeśli RAŚ rzeczywiście dąży jedynie do przywrócenia autonomicznego województwa śląskiego w kształcie sprzed 1939 r., to jego lider powinien zmienić retorykę. Przemawiać tak, żeby "baran" zrozumiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 31.12.2010 01:16

''levy
Dziękuję za powiew świeżości - do tej pory obrywało mi się za brak poklasku dla pana Kaczyńskiego:/''

Nie napisałem słowa o Kaczyńskim, napisałem, że Pani pochwala bardziej chamskie odszczekiwanie.
Z tym mózgiem to radziłbym się zastanowić i nad sobą..... skąd te insynuacje?
Jeszcze jedno, czy Ruch Autonomii Śląska jest organizacją zdelegalizowaną?
Jeśli działa w granicach prawa, to można z ta organizacją zawierać sojusze. Może więc nie było to aż takie dziwne, że ktoś niekumaty w temacie został nazwany baranem?
Tylko, ze to nie miejsce na myślenie :) Pani Jenner wie, dobrze mu odpowiedział, łobuzowi!

Pani Jenner jest jeszcze Mniejszość Niemiecka, sojusz z nimi to już prawie narodowy socjalizm, tych to można by nawyzywać.

Polak potrafi! Zgnoić wszystko, tylko czy to Polak czy Polaken?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Adamie, 100% racja. Pamiętam, kiedy pracowałem w Niemczech. Stoję w budce telefonicznej z bratankiem i słyszę jak czekający na zewnątrz rozmawiają w języku śląskim. Wychodząc z budki celowo odezwałem się do bratanka po polsku. Jeden Ślązak złapał za ramię drugiego i mówi: "Ty, to nasi!" Porozmawialiśmy wspólnie i na koniec życzenia pomyślnego pobytu na obczyźnie.
Drugim razem byłem w towarzystwie niemieckim. Rozmawiałem tak że nikt nie poznał że jestem z Polski. Pewien Ślązak oznajmił, że Polaków najlepiej wszystkich powywieszać. Kiedy dowiedział się że jestem Polakiem, omal nie zapadł się pod ziemię.
Chcę tylko zadać jedno pytanie. Czemu to wszystko ma służyć? Wiem też, że wielu w Niemczech cieszy się z takiej sytuacji. Tylko czy to służy prawidłowemu rozwojowi Wspólnej Europy?! A z geopolitycznego punktu widzenia takie procesy nie wyjdą nikomu na zdrowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@pat
Warto się zastanowić dlaczego tak jest. I czy jedną z przyczyn nie jest fakt, że w imieniu zwolenników autonomii Śląska przemawia właśnie pan Gorzelik.
Jako człowiek wykształcony musi zdawać sobie sprawę, jakie skojarzenia wzbudzą u Polaka słowa: "Powinno nam dzisiaj towarzyszyć hasło: Górny Śląsk ponad wszystko."

Nie tylko zresztą u Polaka - u niektórych Ślązaków również: http://silesiaimperior.blogspot.com/2009/08/deutschland-deutschland-uber-alles.html
Autor pisze:
"Jakiż to by był wielki Hauptstadt Breslau teraz, gdyby granica Niemiec kończyła się za Katowicami. Jakież to by było miasto?"
"Tu przyjeżdżali wodzowie Niemiec, tu po prostu nie było wiochy i prowincji - jak to zrobiła z Wrocławia komuna. Bo przecież jedynym miastem była Warszawa (sic!)."
"Pieniądze były kradzione stąd a pompowane w PRAWDZIWĄ POLSKĘ! Remontowali obleśny zamek wawelski i inne przereklamowane miejsca a nasze cudowne i śliczne zabytki podupadały."

Mieszkam w Krakowie. "Obleśny zamek wawelski" wymagał remontu, bo został okradziony przez "cywilizowanych" Prusaków, a potem zdewastowany przez "cywilizowanych" Austriaków:
http://www.artbiznes.pl/jsp/artbiznes/artykuly.jsp;jsessionid=610BE5B53177CE2893BEEDB3E81656CB?Typ=detal&Id=1&IdArtykulu=1178
Nie tęsknię więc do Grossherzogtum Krakau...

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 30.12.2010 22:39

pat- dlaczego nazywasz cudze opinie głupotami? czy każdy piszący musi się z wami zgadzać? a jeżeli chodzi o znajomość historii to sami Ślązacy tez jej nie znają a głupoty gadają i to jeszcze jakie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pat
 • pat
 • 30.12.2010 20:14

Ogromna większość wypowiadających się nie powinna absolutnie zabierać głosu,gdyż nie znając sytuacji ludności śląskiej na przestrzeni wieków powtarza "głupoty" gdzieś zasłyszane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Szkoda na was czasu.Gnijcie we wałasnym sosie!!!"

Argumentacja na miarę Mózgu, co ja mówię - MÓZGU!

"Tworzycie kółeczko wzajemnej adoracji ksenofobiczno nacjonalistyczne"

Na dodatek okrutni z nas germanofile - dlatego trochę nas deprymują takie oto wpisy na forum RAŚ:
"Co musi zrobić następująca osoba by uzyskać obywatelstwo Rzeszy??
* rodzina pochodzi z polskiej części Śląska (stan z 1937).
* babka urodzona w czasie wojny była na Volksliście.
* prapradziadek był właścicielem ziemskim z Opolszczyzny."

Mówiąc poważnie, chyba to ugrupowanie więcej szkody przynosi Ślązakom, niż korzyści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.