Facebook Google+ Twitter

Ty jesteś Polską. PiS dla młodzieży

PiS musi zajmować się nie tylko sprawami katastrofy smoleńskiej, ale też realnymi problemami młodzieży. Sobotnia konwencja młodych pokazała, że partia Jarosława Kaczyńskiego może zagospodarować również elektorat ludzi młodych.

Spot zaprezentowany w czasie konwencji młodych sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, ale też umieszczony na założonej przez PiS dla młodzieży stronie internetowej, zawiera fragment pierwszego wystąpienia sejmowego Donalda Tuska, jako premiera.

Tusk wyraża swoje zainteresowanie młodymi Polakami, którzy z przyczyn ekonomicznych musieli wyjechać za granicę, obiecuje pomoc absolwentom uczelni, którzy nie mogą znaleźć pracy w kraju. Powołuje się też na znaczenie polityki solidarnościowej pokoleń. Wypowiedzi Tuska zostały skontrastowane z przedstawionymi przez PiS danymi - 52 proc. absolwentów wyższych uczelni nie może znaleźć pracy, każdego roku 700 tysięcy młodych Polaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy, spada liczba zawieranych małżeństw, rodzi się coraz mniej dzieci. W spocie pojawia się też Adam Hoffman, młody polityk partii, który nie przyłączył się do "gołębi", a nawet ich krytykował i zdecydowanie bronił Jarosława Kaczyńskiego jako prezesa PiS-u. - "Musimy przywrócić młodym Polakom wiarę w przyszłość. Zmieńmy razem Polskę", zachęca Hoffman. - "Ty jesteś Polską" - zwraca się do młodzieży.

Kiedyś prof. Jadwiga Staniszkis powiedziała, że PiS powinien bardziej otworzyć się na młodych ludzi, wyjść do nich z propozycją współpracy. Świadkami polityki promłodzieżowej największej partii opozycyjnej byliśmy w czasie kampanii prezydenckiej.

Młodzi ludzie angażowali się w roznoszenie ulotek, dzwonili i zachęcali wyborców do oddania głosu na premiera Kaczyńskiego. W Hotelu Europejskim odbyła się nawet debata poświęcona problemom młodzieży, która była transmitowana na stronie partii. Po zakończeniu kampanii miałem wrażenie, jakby pisowskich polityków problemy młodzieży nie interesowały, jakby państwo nie miało im nic do zaoferowania.

Jeśli Kaczyński chce, aby jego partia wygrała najbliższe wybory parlamentarne, musi pamiętać, że wyborcami są nie tylko żałobnicy biorący udział w mszach świętych za ofiary katastrofy smoleńskiej i modlący się każdego dziesiątego dnia miesiąca pod pałacem prezydenckim, ale też młodzi ludzie, którzy pragną Polski doceniającej ich wykształcenie i oferującej im pracę zapewniającą zarobki równe ich rówieśnikom z krajów Unii.

PiS może stać się partią młodych ludzi. Musi jednak silnie w nich uwierzyć i wyjść naprzeciw nim z konkretnymi propozycjami, choć po ostatnim rozłamie będzie im trudniej. "Ty jesteś Polską" - młodzi wyborcy powinni poczuć, że to nie tylko pusty slogan, ale rzeczywiste zaproszenie ich do budowy ojczyzny. Graffiti stworzone przez znanego artystę Meisala, które przedstawia młodego człowieka forsującego mur przy pomocy drabiny (zostało zaprezentowane w czasie konwencji) i opisany przeze mnie spot - są dla mnie symbolami otwarcia się PiS-u na młodych. Jarosław Kaczyński pięknie mówił w sobotę o problemach młodych. Oby nie zapominał o nich także w najbliższym czasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Spadek liczby zawieranych małżeństw i rodzących się dzieci to wina PO, jak rozumiem?
Nie lubię Platformy, uważam że to banda nierobów a na dodatek całkowitych aprofesjonalistów (choć ładnie opakowanych, a to się teraz liczy), niemniej "działa" które wytacza PiS przeciwko PO są tak nieprzystające do rzeczywistości, że aż śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Jak mówi stare przysłowie: lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS w tym celu zawiązał nawet koalicje z Samoobroną i LPR-em... Pamiętacie jeszcze? ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Donio
 • Donio
 • 15.12.2010 22:34

PIS -obniżył podatki z 19 i 40% na 18 i 32%
PIS- zniósł podatek od spadku dla najbliższych
PIS- ukrucił korupcję, zwalczał mafię
PIS- obniżył składkę rentową

Wniosek? PO to wieśniaki w garniturach i wykształcone chamy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Majewska
 • Ewa Majewska
 • 14.12.2010 21:16

Jestem fanką Jarosława Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lola bergen
 • lola bergen
 • 13.12.2010 21:56

jestem za KACZYNSKIM reszta to watacha RUSkich!!!! Komora MA Brata Generala w ROSJI i O CZYM TU wiecej MOWIC LUDZISKA!!!!!!KOMORA pisal Oredzie o KATASTROFIE przed ZAMACHEM to wynika z DATY i GODZINY!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
isia
 • isia
 • 13.12.2010 21:49

Nareszcia ktoś pomyślał o młodzieży... :) To w nich pokłada się nadzieję, że ta coraz bardziej skorumpowana Polska zacznie się odbudowywać. Panie Donaldzie, imię z kreskówki ale wcale Pan taki zabawny nie jest... To Pana polityka wprowadziła mode na wyszydzanie i obrażanie innych, mało tego wyśmiewał Pan ich. Skąd u Pana takie zachowanie? Jakieś arystokrackie korzenie? Raczej nie...
Ktoś poniżej bardzo mądrze się wypowiedział o mediach PO. Dorośli, młodzież, dzieci wszyscy oglądają w tv, jednak nic ciekawego ani mądrego nie mogą w niej znaleść. A to właśnie przy telewizorze większość Polaków spędza czas..
Widać, problemy dzieci i młodzieży są dla premiera obojętne. A tacy ludzie na pewno nie powinni reprezentować kraju.. I wątpie, żeby znalazł się ktoś MŁODY ( bo pewnie więkoszość dorosłych możę się tu wpisać i podszyć za jakiegoś studenta, czy ucznia) kto ma wiedzę na temat polityki i poparłby rządy PO.


Także jak widać PiS słusznie popiera nadzieję w młodych, bo właśnie oni, my, JA na to czekamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 13.12.2010 21:49

PO, tak zaangażowane jest niszczeniem PiS że zupełnie zapomnieli o młodziezy.Czy Platforma ma jakiś program? W expose Premier zapewniał że młodzież za jego rządów będzie wracać do Polski, będzie cud ,więc każdy znajdzie prace w kraju. Magda ma racje - w mediach tania sieczka , ogłupiające programy z Kubą Wojewódzkim czy z Figurskim to wszystko można zobaczyć w mediach zaprzyjażnionych z PO.Ale jest jeszcze młodzież tzw. ambitna której takie programy nie wystarczą i tu rząd i PO niestety nie ma nic do zaoferowania i tu PiS próbuje pomóc tej młodzieży.Mam nadzieje że PR - owcy PO nie będą przeszkadzali PiS w tych działaniach ,bo pewnie znajdą sie mędrcy z PO którzy będą szydzić , bo przecież PiS i Kaczynskiemu trzeba dokopać...)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polka
 • Polka
 • 13.12.2010 21:31

Jestem studentka I roku, rządy PO są wrecz katastrofalne. Tusk wprowadził podwyzszony podatek VAT, juz naprawde nie maja z czego sciagac z nas biedakow pieniedzy, niech lepiej zajrzy do swojego i swoich kolegow konta bankowego. Z czego mamy się utrzymywac? Coraz mniej ludzi chce studiowac, większosc moich znajomych ( miedzy innymi bardzo zdolnych ludzi) powyjezdzalo wlasnie za granice, na pytanie czy chca wrocic-nigdy. Nie chca takich rzadow. A szkoda,bo to własnie w nich jest nadzieja na poprawde w panstwie. Pan Tusk w wyborach obiecywał z Polski zrobic Irlandie, to śmieszne, nie chciał naprawiać-polepszać Polski tylko zrobić z niej Irlandie, kraj, który tak naprawdę nie jest świetnie rozwinięty! To żałosne... Jestem młodą osobą i mam nadzięję, że Młode Pokolenie będzie wiedziało na kogo głosować. Partia PiS choć może wydaje się surowa wcale taka nie jest. A co do bicia pasem ( rab dzisiaj o 17:08) to wydaje mi się, że jest to potrzebne, bo jeśli dla Ciebie, dzieci, które w wieku 12 lat zachodzą w ciąże nie stanowią żadnego zaskoczenia, to naprawdę nie wiem jakie kryteria się dla Ciebie liczą. Mimo ciągłego zniechęcania, wyszydzania z Pana Kaczyńskiego nigdy nie stracę w niego wiary, ponieważ ten człowiek ma pewne zasady i się ich trzyma, a naprawdę to jest rzadkość w tych czasach. Także PiS dla mlodzieży! JESTEŚMY OTWARCI !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magda
 • Magda
 • 13.12.2010 21:15

Polska młodzież oczekuje czegoś więcej niż oferuje PO poprzez swoje media takie jak TVN: czyli głupkowatych programów typu Mam talent albo Szymon Majewski Show, czy też popisów guru Wojewódzkiego albo obłudy TVN 24. Nie można całego życia tanią rozrywką, seksem w wielkim mieście, miżdżeniem się gwiazd w tańcu i nudnych talk show. Niestety taki program ma dla młodzieży PO - taki jak jej telewizja. Ogłupiona młodzież nie będzie przecież ię tego, czego powinna oczekiwać od władzy: dbałości o jej rozwój, dobrobyt, dążenia do zapewnienia jej godnych warunków życia. Nie będzie kwestionować szkodliwych działań rządu. Wielu młodych ludzi dostrzega to, że karmi się ją medialną papką i że ignoruje się jej przyszłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.