Facebook Google+ Twitter

Ty też możesz kupić sobie słowo!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-28 18:40

Heksakosjoiheksekontaheksafobia, imponderabilia, koprolit, Aśmardanut, Truciciel Bodzio, Tygrys i Pajton...to tylko niektóre słowa i imiona, które wspierający zaserwowali autorkom eksperymentalnego projektu literackiego "Wykup Słowo".

Projekt Wykup Słowo już od ponad czterdziestu dni okupuje portal crowdfundingowy PolakPotrafi.pl i ciągle rośnie w siłę.
Tworzy go 10. kobiet, które postanowiły "wziąć sprawy w swoje stopy" i wydać antologię opowiadań, pt.: "Autostop(y). Dziesięć opowiadań o wolności". Zawiaduje nim, pochodząca z Kraśnika, Katja Tomczyk.

Filmik promujący projekt "Wykup Słowo"

Autostopowiczki, bo tak same o sobie piszą autorki, proponują czytelnikowi udział w tworzeniu opowiadań. W jaki sposób? Otóż każdy, absolutnie każdy ma możliwość wybrania słowa, imienia i frazy, które pojawią się w tekstach. Trzeba jednak za nie zapłacić, ponieważ autorki zbierają pieniądze na wydanie wspomnianej antologii.

Do dzisiaj projekt wsparło 92. osoby kwotą 10280 zł, co stanowi 93% całości (autostopowiczki chcą uzbierać min. 11000zł na druk, skład, łamanie i promocję antologii). W projekcie pojawiały się już 33 słowa, 20 imion oraz 3 frazy. Sprzedana została też opcja "wykreuj bohatera głównego" oraz "wykreuj przyjaciela bohatera głównego".

Jeśli chciałbyś przyczynić się do powstania tekstu literackiego, zostawić swój ślad w historii literatury, masz nieograniczoną wyobraźnię i odwagę oraz trochę wolnej gotówki, ten projekt jest właśnie dla Ciebie!

Projekt kończy się 12.11.2014r. Więcej informacji, a zarazem kupić słowo można tu:

http://polakpotrafi.pl/projekt/wykup-slowo?utm_source=projects

i tu: https://www.facebook.com/pages/Wykup-S%C5%82owo/622668954512429?ref=hl

Kilka dni temu w 4 Programie Polskiego Radia można było posłuchać reportażu Olgi Mickiewicz na temat projektu. Oto link do odsłuchu: http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/1260233,Kazdy-moze-kupic-slowo

Śpiesz się, pozostało już niewiele czasu!
(Katarzyna Gołda)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.