Facebook Google+ Twitter

Ty też możesz wystąpić na OPAL-u

Do grudnia jeszcze daleko, ale już teraz możesz się przygotować do występu na festiwalu artystycznym odbywającym się w Radomsku w woj. łódzkim.

 / Fot. Tomasz Wojtasik PAPOPAL to ogólnopolski harcerski festiwal artystyczny. Wbrew pozorom mogą w nim występować także osoby nie należące do ZHP. Z roku na rok festiwal staje się coraz bardziej profesjonalny i bierze w nim udział coraz więcej uczestników.

OPAL posiada już 24-letnią tradycję. Pomysłodawczynią, pierwszą realizatorką festiwali była druhna Rosława Szleng. To w jej sercu zrodziła się idea przedsięwzięcia, które pozwalałoby młodym ludziom szlifować swe talenty, przełamywać bariery i pobudzać ich do kreatywnego działania. Druhna Rosi wprowadziła także nazwę festiwalu, akcentującą jego specyficzny charakter.

Opal jest bowiem kamieniem półszlachetnym, a jego nazwa podkreśla amatorski wymiar festiwalu (który z roku na rok staje się coraz bardziej profesjonalny). Tak jak mieniący się w słońcu pełną gamą barw opal, festiwal posiada dziś różnorodne oblicza. Obejmuje nie tylko konkurs piosenki, ale także konkurs plastyczny, fotograficzny, recytatorski i literacki. Znacznie poszerzył się również jego zasięg. Jest to już nie tylko festiwal mieszkańców Radomska i jedno z głównych wydarzeń w miejskim kalendarzu kulturalnym. W kolejnych festiwalach uczestniczy coraz więcej harcerzy (i nie tylko) z regionu, województwa łódzkiego i innych stron Polski.

Dla harcerzy Hufca Radomsko OPAL wciąż jednak pozostaje najistotniejszym wydarzeniem w całym roku. Tutaj bowiem przyznawana jest nagroda imienia druhny Rosi, stanowiąca ogromne wyróżnienie dla najlepszego środowiska Hufca Radomsko za „kawałek dobrej harcerskiej roboty”.

Tegoroczny OPAL odbędzie się w dniach 3-5 grudnia 2009 roku. Już teraz organizatorzy zachęcają do uczestnictwa ludzi z całej Polski. W tym roku przewidziano kolejne niespodzianki oraz udogodnienia - wkrótce powstanie strona internetowa festiwalu a po wakacjach rozpoczną się kolejne działania promocyjne. O szczegółach będziemy na bieżąco informować w serwisie.

Załączniki:
ulotkaregulamin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.