Facebook Google+ Twitter

Ty też możesz zatańczyć tango

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-08-30 18:33

Chcesz nauczyć się tanga pod okiem argentyńskich instruktorów? Możesz to zrobić na Międzynarodowym Festiwalu Tanga Argentyńskiego, który rozpoczął się dziś w Warszawie i potrwa do 2 września.

Rytmy i dźwięki jednego z najbardziej erotycznych tańców wypełnią stołeczne kluby i ulice. Podczas festiwalu warszawiacy będą mogli spróbować swoich sił w tangu podczas warsztatów prowadzonych przez zagranicznych instruktorów, m.in. argentyńską parę taneczną Victorię Vieyra i Diego El Pajaro. W czasie zajęć poznają różne odmiany tego tańca m.in. tango-walc, tango de salon, milongę.

– To jest naprawdę piękny taniec, jeden z najbardziej wyjątkowych, bo widać w nim harmonię między tancerzami, można też odnieść wrażanie, że poznaje się nawet myśli partnera – mówi Joanna Gabryszewska ze Stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego, organizatora festiwalu. Choć w stołecznych szkołach tańca triumfują wciąż rytmy latynoamerykańskie i orientalne, z roku na rok wzrasta także zainteresowanie tangiem. – Od dwóch lat coraz więcej osób chce nauczyć się tego tańca. Mimo że tango wykonuje się w parach, naukę można zacząć w pojedynkę – przekonuje Joanna Gabryszewska.

Osoby, które jeszcze nie tańczyły tanga, będą mogły zobaczyć występy par tanecznych w czasie potańcówek, tzw. milongów, które odbędą się m.in. w Domu Technika przy ul. Czackiego 3/5, w piątek (31 sierpnia) i w niedzielę (2 września) od godz. 21 do 4 rano. W ramach festiwalu odbędą się
także - wystawa zdjęć i obrazów oraz przegląd filmów, wszystko inspirowane oczywiście tangiem. Zaplanowano również warsztaty dla DJ-ów, którzy prezentują muzykę do tanga. Festiwal zakończy promocja książki Tadeusza Dębskiego pt. „Emocje tanga”. Na wszystkie imprezy wstęp jest płatny, wejściówki na milongi kosztują 39 zł. Rezerwacje i szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie www.festiwaltanga.art.pl.

Julia Sawicka, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.