Facebook Google+ Twitter

Ty też możesz zostać wolontariuszem! Startuje akcja "Żonkile"

19 kwietnia na ulicach Warszawy i innych miast w Polsce wolontariusze będą rozdawać papierowe żonkile - symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Możesz do nich dołączyć - właśnie ruszyła rekrutacja.

 / Fot. PolskapresseJuż po raz trzeci Muzeum POLIN zaprasza wolontariuszy do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile". Upamiętni ona 72. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, która przypada 19 kwietnia.

Na ulicach wielu polskich miast rozdawane będą papierowe żonkile - kwiaty, związane z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej. Każdego roku, w rocznicę powstania Edelman składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów. Akcja "Żonkile" ma na celu propagowanie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat Powstania w Getcie Warszawskim.

Zobacz także: Oryginalny, wzruszający list więźnia obozu koncentracyjnego trafił do Muzeum na Majdanku

Ci, którzy zdecydują się zostać wolontariuszami, oprócz tradycyjnego rozdawania kwiatów, będą mieli możliwość zwiedzić wystawę stałą muzeum, uczestniczyć w warsztatach komunikacyjnych, poznać powojenną historię Warszawy.

Muzeum poszukuje wolontariuszy, którzy ukończyli 14 rok życia, są dobrze zorganizowani, odpowiedzialni, kreatywni i zaangażowani, nie mają problemów z nawiązywaniem kontaktu i znają język angielski (lub inny język obcy).

Aby zostać wolontariuszem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na www.polin.pl.

Źródło:polin.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.