Facebook Google+ Twitter

"Ty wskazałeś drogę do miłości"

W książce znajdują się wiersze, krótkie opowiadania i wspomnienia. A także własne rozważania. Autorzy w wartościowego almanachu przychodzą w sensie sybolicznym, do Ojca Swiętego Jana Pawła II z milością w piątą rocznicę Jego śmierci.

Okładka przód: Karolina Marko Okładka tył: Aneta Hajdukiewicz Strona tytułowa Bartosz Maruszak / Fot. Książka jest poświęcona Janowi Pawłowi II w piątą rocznicę śmierci. Wydana została jako almanach przez Wydawnictwo Świętego Macieja Apostoła w Tarnowskich Górach. Jest to literacki bukiet dla Ojca Świętego, wspólna praca grupy autorów literatów. Współautorzy w ten sposób składają swój hołd artystyczny polskiemu papieżowi artyście, który wskazał drogę do miłości. Jan Paweł II jest bohaterem wielu wierszy i tekstów prozatorskich, są to medytacje o problematyce etyczno-religijnej i dramaty.
I tak, pani Janina Irzyk z Lipnik koło Myślenic, w wierszu "Pielgrzym Świata" pisze o papieżu "w białej szacie z laseczką i z miłością pielgrzymujący na naszej ziemi". Poetka Maria Bednarek z Warszawy w swym wierszu "Bukiet haiku dla Ojca Świętego" pisze pięknie. Jej skromne epigramaty prowadzą religijny dialog z tytulem. Na przykład w wierszu "Urbi et Orbi 2005" pani Regina Nachacz z Rzeszowa opisuje jak papież z Panem Bogiem spaceruje w ogrodzie watykańskim. Cudowne przeżycia i swoiste przemyślenia każdego z autorów mówią o tym, że Jan Paweł II nie bał się zostać świętym. Almanach "Ty wskazałeś drogę do miłości" został ofiarowany papieżowi Benedyktowi XVI. Z pewnością powiększył obszerne zbiory biblioteki watykańskiej.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.