Facebook Google+ Twitter

Tybet - 50 lat później

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-02-27 01:32

11 marca, w środę o godz. 17, odbędzie się w Łodzi wykład "Wczoraj, dziś i jutro Tybetu" oraz pokaz filmu Martina Scorsese "Kundun", bodaj najbardziej lirycznego fresku poświęconego wydarzeniom tybetańskim z lat 40. i 50. XX wieku, widzianym przez pryzmat życia dziecięcego i dorastającego Dalajlamy.

 / Fot. Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁZaprasza Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ, który jest oficjalnym organizatorem. Miejscem będzie największa aula Uczelni - aula czerwona Wydziału Prawa i Administracji UŁ (ul. Kopcińskiego 8/12). Wstęp jest wolny, a wszyscy będą mile widziani.

Dokładnie 50 lat temu w Tybecie wybuchło powstanie, krwawo stłumione wkrótce potem. Rozpoczęły się represje, XIV Dalajlama zmuszony był do ucieczki z Lhasy. Był to koniec marzeń Tybetańczyków o wolności.

Warto pokazać, że nie zapominamy o tych, którzy nie mogą czerpać z przywilejów niezawisłości. Zapraszamy na publiczne otwarte spotkanie, które będzie sygnałem, że pamiętamy o Tybecie, nawet jeżeli w codziennych
działaniach niewiele możemy na jego rzecz zdziałać; które będzie okazją do uchylenia tajemnicy, jaką wciąż tak naprawdę Tybet dla nas pozostaje, które może w części odpowie na pytanie, dlaczego właściwie warto zastanowić się nad racjami Tybetańczyków. Chociaż mówi się dzisiaj o "modzie na Tybet", to tak naprawdę jest on nadal naprawdę słabo nam znany.

Andrzej Kompa
Informacja ukazała się m.in. na stronie: RatujTybet.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.