Facebook Google+ Twitter

Tybetańczycy rozpoczynają modlitwy za Dalajlamę XIV

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 07:05

W Dharamsali w Indiach odbywają się modlitwy w intencji XIV Dalajlamy, duchowego przywódcy Tybetańczyków. Modlitwy są symbolem jedności tybetańskiej diaspory oraz potwierdzeniem przywódczej roli Dalajlamy.

Poranne modlitwy w głównej świątyni buddyjskiej w Dharamsali są częścią uroczystości upamiętniających 50. rocznicę wybuchu antychińskiego powstania w Tybecie, które rozpoczęło się 10 marca 1959 roku.

Dzisiejsze modlitwy odbywają się z inicjatywy tybetańskiego rządu na wychodźstwie oraz organizacji pozarządowych działających w diasporze tybetańskiej. Według przedstawicieli tych organizacji fakt, iż zgromadzili się na nich przedstawiciele wszystkich znaczących nurtów społeczno-politycznych tybetańskiej społeczności potwierdza przywódczą rolę Dalajlamy.

Zdaniem Sheraba Woesera z organizacji Studenci na Rzecz Tybetu, wszystkich zgromadzonych łączy, mimo różnic politycznych, wspólny cel. Ponad 50-letnia dominacja chińska w Tybecie pochłonęła tysiące ofiar wśród rdzennej ludności tego obszaru nie godzącej się z utratą tożsamości narodowej i religijnej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Więcej informacji na temat J.Ś.Dalajlamy można znaleźć na stronie www.ratujTybet.org serdecznie polecam i zapraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.