Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16851 miejsce

Tychy: do drzwi mieszkańców zapukają ankieterzy

Począwszy od 22 września, przez najbliższe sześć tygodni, tyszan odwiedzą ankieterzy. Na skrzyżowaniach będą liczeni podróżni, a przy drogach wyjazdowych z miasta pojawią się kamery. Ta akcja to Kompleksowe Badanie Ruchu (KBR).

ul. Mikołowska, łącząca Tychy z Mikołowem / Fot. Zbiór fotografii rzecznik prasowej UM Tychy, Aleksandry CieślikW mieście ruszają różnorodne badania, pomiary i analizy. Nie będzie jednak wymagane zatrzymywanie pojazdów na drogach.

Do ponad sześciu tysięcy mieszkańców zapukają ankieterzy, którzy przeprowadzą rozmowę z domownikami powyżej 9. roku życia. Wszystko to na potrzeby planowania przyszłej komunikacji i transportu w Tychach.

Dzięki badaniom, stworzyć będzie można model ruchu, przedstawiający wszystkie podróże w mieście. To zaś pozwoli wybrać optymalne trasy komunikacji zbiorowej, pomoże w przebudowie skrzyżowań, pokaże, czym kierować się w rozbudowie sieci drogowej, itd. Zaczerpną z niego głównie Miejski Zarząd Komunikacji, Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Tychy oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów.

Na samym końcu tego łańcuszka są użytkownicy dróg, którzy to odczują pozytywne, miejmy nadzieję, skutki całego przedsięwzięcia.

W wyniku przetargu ankietowaniem zajmuje się firma GfK Polonia, a analizę ruchu przeprowadzi międzynarodowa firma konsultingowa Arup. Koszt projektu to ok. 800 tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję... :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawy materiał, ciekawy projekt:) plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.