Facebook Google+ Twitter

Tychy. "Grasz w zielone?", grasz dla ekologii

W Tychach, mieście wielkiego przemysłu, w tym motoryzacyjnego, młodzież pod skrzydłami organizacji pożytku publicznego Fundacji Internationaler Bund Polska napisała projekt ekologiczny "Grasz w zielone?"

Logo Młodzież / Fot. Program Młodzież w działaniuLogo Programu Młodzież w Działaniu. / Fot. Program Młodzież w DziałaniuO zrównoważony rozwój, a zwłaszcza edukację ekologiczną w Tychach zadba młodzież, która napisała projekt "Grasz w zielone?" realizowany w ramach
Programu Młodzież w Działaniu.

Grupa inicjatywna, która realizuje projekt w ramach edukacji nieformalnej dla młodzieży z terenu miasta Tychy, przekonała do swojego pomysłu Fundację
Internationaler Bund Polska, która składała ten wniosek i otrzymała na niego dofinansowanie.

Młodzież chce w ramach edukacji rówieśniczej zapoznać młodych mieszkańców Tychów z problemami środowiska przyrodniczego, z możliwościami jego ochrony oraz umożliwić kształtowanie postaw aktywności społecznej. W trakcie projektu młodzież chce pokazać, iż odpowiedzialność za środowisko naturalne w Tychach, nie jest odpowiedzialny tylko przemysł, samorząd i firmy zajmujące się gospodarką odpadami, ale również my wszyscy, w tym młodzież.

Logo Fundacji Internationaler Bund Polska / Fot. Internationaler Bund PolskaProjekt obejmuje przygotowanie i realizację 11 wydarzeń tematycznie związanych z problematyką ochrony powietrza, wody, gospodarki odpadami oraz ochroną przyrody i działaniami skierowanymi na rzecz bezdomnych zwierząt.

Etapy realizacji projektu będą na bieżąco przedstawiane przez młodzież uczestniczącą w projekcie i publikowane.

„Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.” 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Połączmy siły... Zapoznajmy się z projektem "Od Małego do Dużego Energooszczędnego", www.sufp.eu
Jesteśmy blisko...bo w Katowicach :)
Janusz Firla

Komentarz został ukrytyrozwiń

//link
Jeśli każdy z nas zacznie od własnego gospodarstwa, od swego kubła, to w skali ok. 100 milionów gospodarstw w Europie będzie w rozrachunku ...spora „kupa“ śmieci.

link
"z i e l o n y " to sposób w jaki się produkuje, buduje, projektuje, pozyskuje energię, uprawia rolnictwo, aby uzyskać maksymalną wydajność przy uwzględnieniu wszystkich kosztów ekologicznych krótko- i długoterminowych. Jest to olbrzymia zmiana w sposobie widzenia "zielonych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.