Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4644 miejsce

Tychy. Samorządowcy apelują do zarządu Fiata w sprawie zwolnień

Zapowiedź zwolnienia 1,5 tys. pracowników w fabryce Fiata, oznacza, że w pierwszym kwartale 2013 roku załoga fabryki zmniejszy się blisko o jedną trzecią. Do ratowania miejsc pracy w fabryce włączyli się: wicepremier, minister gospodarki, Janusz Piechociński oraz tyscy samorządowcy.

 / Fot. Stahlkocher/CC 3.0Wicepremier Piechociński spotkał się z dr. Paolo Rebaudengo, wiceprezesem koncernu Fiat ds. stosunków pracy. Rozmawiano o możliwościach ograniczenia skali zwolnień w spółce Fiat w Tychach i podjęciu rozmów o ulokowaniu w tej fabryce, w latach 2014-2015, produkcji nowych modeli samochodów.

Samorządowcy przygotowali natomiast apel do władz koncernu Fiat w Turynie, w którym wskazują Tychy, jako dobre miejsce na ulokowanie produkcji nowego modelu samochodu. W poniedziałek, 17 grudnia, specjalną uchwałę w tej sprawie ma przyjąć Rada Miasta Tychów.

Zapowiedź zwolnienia 1,5 tys. pracowników w fabryce Fiata, oznacza, że w pierwszym kwartale 2013 roku załoga fabryki zmniejszy się blisko o jedną trzecią. Redukcje w zatrudnieniu nastąpią również w krajowych firmach kooperujących z Fiatem. Szacuje się możliwość zwolnienia nawet około 6 tysięcy ludzi w zakładach kilkuosobowych.

Radni miasta w przygotowanym projekcie uchwały, która trafi do turyńskich władz koncernu wyrażają zaniepokojenie zwolnieniami i apelują, aby "przy podejmowaniu strategicznych decyzji gospodarczych oraz opracowaniu długofalowych programów rozwoju firmy" wzięto pod uwagę "szczególną pozycję, jaką wśród zakładów Fiata, odgrywa fabryka w Tychach - podaje serwis wyborcza.biz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.