Facebook Google+ Twitter

Tychy w finale konkursu "Warto być za!". Pomóż im wygrać!

Projekt tyskiej fundacji "Razem Raźniej" zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu "Warto być za!". Jest szansa otrzymania 500 tys. złotych na realizację celów określonych w programie. Grupa docelowa: mieszkańcy dzielnicy Czułów-Osada.

Budynek mieszkalny w Czułowie. / Fot. Materiały udostępnione przez świetlicę w Czułowie"Warto być za" jest kampanią społeczną, mającą na celu poprawę jakości życia osób ubogich. Do tegorocznej, drugiej z kolei edycji konkursu, zakwalifikowało się 16 polskich miast. Stworzono 8 kategorii, w której kryterium jest kwota o jaką stara się miasto. Tychy walczą razem z Siedlcami o najwyższą stawkę - 500 tys. złotych. Wygrana zostałaby przeznaczona na pomoc ludziom z dzielnicy Czułów-Osada. Udało mi się porozmawiać z autorkami finałowego projektu. Jedną z atrakcji, które przygotowała dzieciom świetlica, była przejażdżka na motorze. / Fot. Materiały udostępnione przez świetlicę w Czułowie

Twórcami projektu dla Tych - "Dolina równych szans" - są Małgorzata Sikora i Bożena Pruś. Prowadzą one świetlicę środowiskową w Czułowie. Przyjść tutaj może każdy, kto tylko chce. W świetlicy funkcjonuje podział na grupy wiekowe.
Pracownicy świetlicy służą pomocą w nauce. Prowadzone są też lekcje gotowania. Poza "zwykłymi" sposobami spędzania wolnego czasu - zabawą, konkursami, wycieczkami - częstym zajęciem jest po prostu rozmowa. Młodzież z tego osiedla wcześniej rzadko z kimkolwiek rozmawiała, a jeśli już, to niechętnie. Ludzie byli zamknięci w sobie. Organizatorki spotkań mówią, że rozmowa z młodzieżą jest priorytetem. W Osadzie można rozmawiać o wszystkim.

OPokazowa lekcja karate. / Fot. Materiały udostępnione przez świetlicę w Czułowie tym, że dzieci były niewidzialne nawet dla własnych rodziców i o rozmowach z nimi mówi Małgorzata Sikora.

Jaki jest sam projekt, który walczy o wygraną? Nacisk położony jest głównie na sport. Planowane jest stworzenie infrastruktury sportowej, organizacja większej ilości wycieczek i turniejów. - Sport jest zmianą stylu życia. Ten, kto ćwiczy nie będzie pił i palił - mówi Bożena Pruś, autorka "Doliny równych szans". Autorki projektu myślą nie tylko o dzieciach. Nieobojętny jest im także los dorosłych. Część z wygranych pieniędzy przeznaczone zostałyby również na Klub Aktywizacji dla Kobiet.

ZapytałemIntegracja przez zabawę - wspólny śpiew. / Fot. Materiały udostępnione przez świetlicę w Czułowie moje rozmówczynie także o to, dlaczego chciałyby wygrać ten konkurs? Czemu im tak bardzo na tym zależy? Mówi Bożena Pruś:

Chętni na przyjście do nowej świetlicy na pewno sie znajdą. W okolicy mieszka około 300 osób. A regularnie do świetlicy uczęszcza około 40 młodych ludzi. - Lubię tu przychodzić. W domu mi się nudzi. Tutaj mam blisko. Szybko można zwołać ekipę i pójść grać w piłkę - mówi jedna z przychodzących tutaj osób.

Na motorze. / Fot. Materiały udostępnione przez świetlicę w CzułowieSzczegóły projektu zagospodarowania pieniędzy dla mieszkańców Czułowa - Osady oraz sposoby głosowania na projekt dostępne są pod adresem www.warto.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Zaglosowalem.Inicjatywa swietna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagłosowałem. Plus za artykuł lokalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za komentarze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko świetnie, ale ja nie mogę zagłosować:( Wyświetla mi się komunikat, że już zagłosowałem. To nie fair! Można komuś pomóc w tak łatwy sposób i kicha...

Komentarz został ukrytyrozwiń

super, ja już zagłosowam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetna inicjatywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sms o treści warto1 pod nr 7138 (koszt: 1, 22 zł z VAT) lub kliknięcie w internecie na www.warto.eu - w ten sposób głosujesz na tyski projekt, pomagając rodzinom z osiedla Osada (Czułów) w Tychach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

pozytywna inicjatywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.