Facebook Google+ Twitter

Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej

Współautorzy: Barbara Podgórska

Msza święta w kochłowickim sanktuarium Matki Bożej z Lourdes zapoczątkowała obchody Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej.

Wręczenie kluczy / Fot. Adam K. PodgórskiPrzed południem w Miejskim Centrum Kultury odbyła się konferencja pod hasłem „Bądź Zdrową Kobietą”, pod honorowym patronatem Andrzeja Stani, prezydenta miasta. Przybyli posłowie: Danuta Pietraszewska i Marek Plura. Organizatorem imprezy było Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks”.

- Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych zainicjował w 2003 roku Ośrodek Caritas Najświętsze Serce Jezusa w Halembie – informuje Teresa Wilczek, prezes Amazonek. – Z roku na rok Tydzień staje się bogatszy w rozmaite przedsięwzięcia kulturalne i społeczno-integracyjne, w które angażuje się coraz więcej instytucji, organizacji i osób prywatnych.

Prezydent Andrzej Stania, przed uroczystym przekazaniem klucza do miasta w ręce niepełnosprawnych powiedział: -Każdy nas ma w sobie jakąś cząstkę niepełnosprawności. Nie wstydźmy sie tego! Marek Plura / Fot. Adam K. Podgórski

Zarówno Marek Plura jak i Danuta Pietraszewska podkreślali stanowcze i konsekwentne działania władz miasta na rzecz osób z niepełnosprawnością. W rudzkich przedszkolach i szkołach działają oddziały integracyjne. W Rudzie Śląskiej funkcjonują dwa zakłady aktywności zawodowej, oferujące niepełnosprawnym pracę i niezbędną rehabilitacje.

W trakcie tegorocznego rudzkiego TGON odbędzie sie wiele różnorodnych imprez: miedzy innymi turnieje sportowe, otwarte dni, spotkania z pracodawcami, psychologami i prawnikami, pikniki,
festyny integracyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.