Facebook Google+ Twitter

Tydzień Młodego Kina Niemieckiego w Katowicach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-05 16:31

Tydzień Kina Niemieckiego odbędzie się w Polsce już po raz dziewiąty, w tym roku od 7 do 27 marca w dziesięciu miastach: Gdańsku, Olsztynie, Giżycku, Bydgoszczy, Pile oraz we Wrocławiu, Opolu, Raciborzu, Katowicach i Gliwicach.

 / Fot. ifaTydzień Kina Niemieckiego ...niemieckie niuanse ...deutsche details. Instytut Stosunków Zagranicznych (ifa) wraz z Związkami Mniejszości Niemieckiej w Polsce, zapraszają na Tydzień Kina Niemieckiego ...niemieckie niuanse...deutsche details 2010.

Wydarzenie będzie miało miejsce już po raz dziewiąty w Polsce, w tym roku od 7 do 27 marca. W dziesięciu miastach: Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Giżycku, Pile oraz we Wrocławiu, Opolu, Raciborzu, Katowicach i Gliwicach zostaną wyświetlone filmy, które przebiegają pod hasłem “Pod prąd”. We wszystkich przygotowanych filmach motyw ten podejmowany jest w inny sposób.

Patronami tegorocznych dni filmowych w całej Polsce są reżyser Andrzej Wajda oraz prezes Fundacji Filmowej Nadrenii Północnej-Westfalii, Michael Schmid-Ospach.

Projekt ...niemieckie niuanse...deutsche details jest organizowany przez Związki Mniejszości Niemieckiej w Polsce i ma na celu nie tylko ukazanie żywego i wieloaspektowego obrazu Niemiec, ale także pragnie rozbudzić zainteresowanie polskiego sąsiada. Równocześnie projekt umożliwia zapoznanie się z rozwojem państwa niemieckiego oraz z historiami niemieckimi. Ponadto pokazuje zaangażowanie związków Mniejszości Niemieckiej, jako reprezentantów niemieckiego języka oraz kultury w promocji Kina Niemieckiego oraz wymianę kulturalną w Polsce.

W ramach tegorocznej edycji pokazane zostaną aktualne niemieckie filmy takie jak: „Evet, Chcę!“ (2008), „Cztery minuty“ (2006), „Free Rainer – Twój telewizor kłamie“ (2007), jak również film dokumentalny pt. „Full Metal Village“ (2006). Dla młodych widzów został wybrany film dla młodzieży pt. „Część mnie“ (2008), który nadaje się do omówienia na lekcji. Odpowiednie materiały dydaktyczne zostaną dostarczone przez organizatorów. W ramach obchodów tygodnia niemieckiego odbędą się również dyskusje panelowe, na które zaproszeni do Polski zostali, obok znawców filmowych, reżyserzy prezentowanych filmów. Wszystkie filmy wyświetlane będą w języku niemieckim z polskimi napisami. Pokazy filmów będą uzupełnione krótkometrażowymi filmami wraz z angielskimi napisami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.