Facebook Google+ Twitter

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Łodzi

W archidiecezji łódzkiej, nadchodzący Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przebiegać będzie pod hasłem "Wy jesteście tego świadkami". Odbywać się będzie od 17 do 26 stycznia.

Zdaniem arcybiskupa archidiecezji łódzkiej, Władysława Ziółka, Łódź powinna podjąć szczególne zobowiązanie, jakie na niej spoczywa, a które wynika z historii miasta. Wieloreligijna historia Łodzi, określanej miastem czterech kultur - polskiej, żydowskiej, niemieckie i rosyjskiej - obliguje Łódź do podjęcia działań o charakterze ekumenicznym.

Poza wspólną modlitwą, wyznawców różnych religii, ważna jest pamięć o wsparciu osób potrzebujących, a więc ubogich, bezdomnych, bezrobotnych. Zdaniem arcybiskupa Ziółka jest to jeden z istotnych przejawów ekumenizmu.

Od Roku Jubileuszowego ulicami Łodzi przechodzi Ekumeniczna Droga Krzyżowa. Nabożeństwa ekumeniczne odbywają się w kościołach luterańskich, ewangelicko - reformowanych, ewangelicko - metodystycznych, polsko - katolickich, starokatolickim mariawitów i chrześcijan baptystów. Homilie są wygłaszane przez duchownych różnych wyznań.

www.ekai.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.