Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29018 miejsce

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Orzeszu

W kościołach od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 19 stycznia w kościele ewangelicko-augsburskim w Orzeszu odbyło się kolejne spotkanie ekumeniczne. Różne wyznania przy jednym stole liturgicznym.

Co roku w innym orzeskim kościele odbywa się spotkanie ekumeniczne. Podczas niego wyznawcy różnych religii chrześcijańskich łączą się w modlitwie.Spotkanie ekumeniczne / Fot. Magdalena Foltys

W tym roku odbyło się w kościele ewangelicko-augsburskim p.w. Ducha Świętego. Podczas tego spotkania obecni byli katoliccy księża m.in. dziekan dekanatu orzeskiego Reinhard Schittko, który w tym roku odchodzi na emeryturę, proboszcz parafii p.w. NNMP ks. Henryk Centner, ks. Ambroży Siemianowski proboszcz z Jaśkowic, obecny był także proboszcz z parafii ewangelickiej w Mikołowie ksiądz Kornel Undas. Nie było Lucjana Gizdonia, który miał reprezentować kościół baptystów.

Spotkanie ekumeniczne / Fot. Magdalena FoltysPodczas spotkania wystąpił chór ewangelicki oraz zespół „Boże dzieci”, który jak sama nazwa skazuje składał się w większości z dzieci. Dzieci grały i śpiewały. Podczas spotkania w kościele obecne były władze miasta i powiatu, burmistrz miasta Orzesze Andrzej Szafraniec, przewodniczący Rady Miasta Jan Mach. Z władz samorządowych obecny był Piotr Zienc wiceprzewodniczący sejmiku województwa śląskiego.

Gospodarzem był ksiądz proboszcz parafii ewangelickiej, Henryk Reske, który serdecznie przywitał wszystkich przybyłych. Homilię wygłosił ksiądz Ambroży Siemianowski. Na co dzień można go spotkać w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Jaśkowicach. Jest on również ojcem duchowym dekanatu orzeskiego. Na zakończenie spotkania głos zabrał, odchodzący w tym roku na emeryturę, dziekan dekanatu orzeskiego Reinhard Schittko. Mówił, że zawsze chętnie przyjedzie na takie spotkanie, jeżeli mu tylko czas i zdrowie pozwoli. Spotkanie ekumeniczne / Fot. Magdalena Foltys

Kolejne spotkanie już za rok w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Orzeszu, popularnie nazywanym „kościołem na dole”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.