Facebook Google+ Twitter

Tydzień Obywatelski w stolicy

Od 13 do 20 września w Warszawie trwa Tydzień Obywatelski, zorganizowany w ramach V Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.

Tydzień ten będzie obfitował w dyskusje, wystawy, warsztaty, gry i wiele innych imprez organizowanych Strona V Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych / Fot. Fot. screenprzez warszawskie organizacje pozarządowe. Celem Forum jest pokazanie różnorodności tych organizacji oraz dorobku osób zaangażowanych w ich działalność. Akcja skierowana jest nie tylko do uczestników Forum, ale również do mieszkańców Warszawy.

Będzie to czas dyskusji, w której uczestniczyć będą zarówno osoby działające w organizacjach pozarządowych, jak i samorządowcy, osoby związane z administracją rządową, środowiskiem naukowym i akademickim, mediami czy biznesem.

Tydzień pełen atrakcji

Pod czas Tygodnia Obywatelskiego w kawiarniach w całej Warszawie odbywać się będą spotkania o przeróżnej tematyce. Każdego dnia można wybrać coś dla siebie z różnorodnych propozycji Kawiarni Obywatelskich.

Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, skwer przy Karowej to miejsca gdzie prezentowane będą wystawy uliczne o tematyce obywatelskiej.

W celu integracji działaczy i pracowników warszawskich organizacji pozarządowych zaaranżowana zostanie gra fabularna FABEX. Uczestnicy wypełniając swoje codzienne obowiązki będą jednocześnie brać udział w zabawie z podziałem na role i drużyny.

A na koniec...

Tydzień Obywatelski zakończy się Piknikiem Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 20 września na Krakowskim Przedmieściu. Organizatorzy liczą, że będzie on okazją do
nawiązania kontaktów między organizacjami.
Atrakcjami pikniku będą gry dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jedną z nich będzie gra uliczna organizowana przez Instytut Stefana Starzyńskiego wraz ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej. Celem gry będzie przedstawienie uczestnikom aktywnego obywatelskiego oblicza Warszawy. Planowany jest bieg patrolowy po rozmieszczonych na trasie Śródmieścia punktach.

Drugą grą będzie gra negocjacyjna przeznaczona dla uczniów szkół licealnych. Będzie ona polegać na tym by uczestnicy wcielając się w role: członków organizacji pozarządowych, przedstawicieli wspólnot lokalnych, przedstawicieli grup młodzieżowych, kół zainteresowań, a także w role urzędników miejskich zastanowili się nad kwestiami dotyczącymi bezpośrednio warszawskiej młodzieży.

Organizatorem Tygodnia Obywatelskiego jest Stowarzyszenie na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych we współpracy z Urzędem m.st Warszawy i pod patronatem pani Prezydent Hanny Gronkiewicz- Waltz.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.