Facebook Google+ Twitter

Tydzień otwarty w szkołach jogi w całej Polsce. Jeśli chcesz spróbować, zrób to teraz

Kilkadziesiąt szkół w całej Polsce otworzy swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć jogę. Za darmo!

 / Fot. Ricardo Tronconi CC BY 2.0Joga powstała kilka tysięcy lat temu w Indiach. Jest unikatowym system ćwiczeń oddziałujących holistyczne: wzmacnia i rozciąga ciało, dodaje energii, a jednocześnie wycisza i uspokaja umysł. W dzisiejszym pędzącym świecie, pełnym stresów i obciążeń joga wydaje się być doskonałym sposobem na przywrócenie równowagi.

Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ani tym bardziej sport, gdzie liczy się rywalizacja, osiągnięcie i wynik. Efekty ćwiczeń wykraczają daleko poza to, łącząc w sobie zarówno dbałość o rozwój fizyczny, emocjonalny, ale również duchowy. Ćwiczenie jogi – niezależnie od wieku, płci, stanu zdrowia, światopoglądu – przynosi doskonałe efekty.

Na Ogólnopolski Tydzień Otwarty Szkół Jogi szkoły w całym kraju zapraszają od 8 do 15 lutego.
Celem akcji jest zachęcenie wszystkich osób, które szukają drogi do lepszego samopoczucia, a równocześnie chcą poprawić swoją kondycję fizyczną, do rozpoczęcia praktyki jogi. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Porozumienie Szkół Jogi.

W szkołach biorących udział w akcji odbędą się otwarte zajęcia, podczas których będzie można poznać podstawowe asany – pozycje jogi, sposób oddychania i relaksu. Już taki kontakt z jogą pozwala poczuć na sobie jej dobroczynne działanie. Każda szkoła przygotowała własny program ciekawych zajęć, zgodnie ze swoją metodą nauczania. Wśród nich znajdą się zajęcia dla dzieci, pań w ciąży, czy dla seniorów. Będą również specjalne pokazy asan, wykłady, czas na rozmowę i zadanie własnych pytań.

Zobacz także: Francuski mistrz bilarda opracował 1,5 tys. trików. Zobacz jak gra Florian Koehler (wideo)

Organizatorem akcji jest Porozumienie Szkół Jogi – stowarzyszenie zrzeszające ponad 40 szkół jogi z całej Polski, nauczających według różnych stylów i technik. Celem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy o jodze, dbałość o wysokie standardy nauczania i chęć dzielenia się korzyściami płynącymi z praktyki jogi. PSJ jest także inicjatorem akcji Bez Pośredników (http://bezposrednikow.org).

Podczas Tygodnia Otwartego odbędzie się także zbiórka charytatywna: w zamian za możliwość udziału w zajęciach uczestnicy będą zostawiać swoje datki na rzecz ośmioletniej Amelki Jaguckiej z holoprozencefalią, podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" (http://dzieciom.pl/podopieczni/13444).

Lista szkół PSJ biorących udział w akcji oraz szczegóły o przebiegu są dostępne na stronie: porozumieniejogi.pl

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.