Facebook Google+ Twitter

Tydzień po próbnej maturze z matematyki

Napisali, ochłonęli, odpoczęli. I co myślą? Zebraliśmy opinie uczniów krakowskich liceów na temat próbnej matury z matematyki, która odbyła się 3 listopada.

3 listopada odbyła się próbna matura z matematyki przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie z całej Polski mogli sprawdzić swoją wiedzę, a także przekonać się, czy przepowiadane od dawna podniesienie poziomu matury przez CKE okaże się prawdą. Opinie są bardzo różne. Większość uczniów przyznaje jednak, że w porównaniu do matury pisanej w maju próbna 2011 była nieco trudniejsza.

Matura okazała się bardzo prosta do ścisłowców i skomplikowana dla humanistów. Uczniowie zgodnie mówią, że matura próbna 2011 była bardziej wymagająca od matury 2010, ale wielu zaraz dodaje, że można ją było spokojnie napisać. - Matura próbna była trudniejsza od majowej – mówi jeden z uczniów. - W maju była prostsza – potwierdza uczennica krakowskiego liceum.
– Owszem, była trudniejsza, będę miał 60-70 proc., więc jakoś świetnie nie będzie. Nie powtarzałem jednak nic przed maturą, a z matematyką przyszłości nie wiążę – stwierdził uczeń humanistycznego profilu. - Banalna, łatwa, śmieszna - zgodnie mówią za to uczniowie profilów matematycznych.

- Zadania zamknięte były bardzo proste i do ich rozwiązania wystarczyła umiejętność posługiwania się tablicami matematycznymi. Zadania otwarte nie były jednak tak łatwe do przeskoczenia – powiedział uczeń zapytany o poziom matury i zaraz dodał: – Zadania zamknięte to 50 proc. matury, więc wystarczą do zdania egzaminu - w ogóle nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł go nie zdać. Jeśli ktoś nie poradzi sobie z tak banalnym testem, nie ma prawa myśleć o studiach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.