Facebook Google+ Twitter

Tydzień polski w amerykańskiej telewizji CNN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 18:45

Amerykańska telewizja CNN skierowała swój wzrok na Polskę. W tygodniowym programie "Eye on..." - "Oko na..." przyszedł czas na nasz kraj. Seria reportaży ma ukazać Polskę w trakcie przemian. Wiceprezes CNN International Mike McCarthy podkreślił, że Polska jest pierwszym krajem Europy Środkowej, który pojawi się w serii.

Dodał, że w cechach Polaków, które można zaobserwować w działaniach polskiego rządu, widać niezależność myślenia i potrzebę robienia tego, co słuszne "mimo, że nie jest to często najłatwiejsza opcja".

W weekend zostanie wyemitowany program specjalny "Poland: Country at the Crossroads" - "Polska: Kraj na rozdrożu". Do piątku zaś prezenterka CNN Fionnuala Sweeney będzie na żywo nadawać z Warszawy. Odwiedzi między innymi Aleję Solidarności, pomnik Chopina czy Pałac Kultury i Nauki. Inni reporterzy stacji pojadą do Sopotu, Gdańska, Krakowa i Łodzi.

Przy okazji programu "Eye on Poland", CNN prezentuje także reklamy naszego kraju. Przedstawiciel CNN International w Polsce Nina Kowalewska-Motlik podkreśliła, że pokazują one Polskę jako dynamicznie rozwijający się kraj, który ma wiele do zaoferowania, także pod względem turystycznym.

CNN zachęca także widzów do wyrażania opinii na temat Polski. Mogą to być wideokomentarze, zdjęcia czy teksty. Można je umieścić za pomocą stron internetowych www.cnn.com/poland lub www.okonapolske.onet.pl. Najciekawsze komentarze zostaną wyemitowane podczas programu "Eye on Poland".

W cyklu "Eye on..." CNN zaprezentowało już między innymi Francję, Indie, Koreę Południową, Chiny, Bejrut czy Rosję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.