Facebook Google+ Twitter

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to wyjątkowa kampania organizowana od przeszło dziesięciu lat w Polsce. Od 22 do 26 lutego sądy w całym kraju włączą się do akcji informacyjnej skierowanej do ofiar przestępstw.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:JudgesTools.JPGTa szlachetna idea narodziła się w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości, a jej zamysł jest ściśle związany z Dniem Ofiar Przestępstw wypadającym 22 lutego.

W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, od poniedziałku 22 lutego w
sądach całej Polski odbywać się będą dyżury w specjalnie wyznaczonych godzinach. Kampania organizowana jest z myślą o osobach pokrzywdzonych i ofiarach przestępstw, które będą mogły zasięgnąć pomocy i specjalistycznych informacji o przysługujących im uprawnieniach od przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Akcja jest oczywiście bezpłatna. Sędziowie, asystenci sędziów i kuratorzy będą odpowiadać m.in. na problematyczne pytania, pouczać jak zainicjować postępowanie, jaki będzie miało przebieg i jak skutecznie domagać się odszkodowania. Pomoc znacznie ułatwi zgromadzona dokumentacja którą należy zabrać ze sobą na spotkanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wiedza prawnicza jest wysoce ceniona, taka akcja ma być tylko formą promocji. Stałe, nieodpłatne udzielanie pomocy w tym zakresie rozłożyło by na łopatki kancelarie prawne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

z tym nie sposób się nie zgodzić pani Marto !:]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwiazdki dla Dariusza za ważną informację. A Ministerstwo plusa za akcję ode mnie nie dostanie, bo tego typu pomoc powinna być dostępna stale, a nie okazjonalnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

o to panie Lesławie najlepiej zapytać osoby które wybiorą się w zbliżającym tygodniu na te dyżury ;] albo wypowiedzą się osoby które w innych latach skorzystały z tej formy pomocy

Komentarz został ukrytyrozwiń

IK co wyniknie z tych dyżurów ,odfajkowanie dnia pomocy ofiarom przestępstw?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.