Facebook Google+ Twitter

Tydzień pracy pary prezydenckiej

W mijającym tygodniu, Prezydent RP Bronisław Komorowski odbył szereg wizyt i spotkań zarówno na terenie kraju, jak i zagranicą.

 / Fot. własność Kancelarii Prezydenta25 października 2010 roku (poniedziałek) w południe prezydent Bronisław Komorowski przyjął w Pałacu Prezydenckim posła koła SdPl Marka Borowskiego, a następnie rozmawiał z Bogdanem Lisem z Demokratycznego Koła Poselskiego Stronnictwa Demokratycznego. Poniedziałkowe rozmowy to kontynuacja cyklu spotkań organizowanych przez prezydenta na temat obniżenia poziomu agresji w życiu publicznym.
 / Fot. własność Kancelarii Prezydenta
W tym samym dniu małżonka prezydenta RP Anna Komorowska spotkała się z przewodniczącą Międzynarodowego Zgromadzenia Kobiet Ministrów Madeleine Albright. Podczas spotkania panie rozmawiały o sytuacji zdrowotnej kobiet w Polsce. Madeleine Albright zwróciła szczególną uwagę na znaczenie edukacji i dostępu do nowoczesnej profilaktyki w zakresie ochrony zdrowia kobiet. Poruszony został również temat wizyty w Smoleńsku małżonki prezydenta RP z delegacją rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu TU-154m.

 / Fot. własność Kancelarii Prezydenta26 października 2010 (wtorek) prezydent Bronisław Komorowski przebywał z oficjalną wizytą w Rumunii. Prezydent rozmawiał głównie o sprawach związanych z NATO i Unią Europejską - przedyskutował z rumuńskimi partnerami kwestie dotyczące listopadowego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Lizbonie oraz współpracy na forum UE, m.in. kwestie budżetu Unii w latach 2014-2020, Wspólnej Polityki Rolnej i polityki spójności także w czasie prezydencji polskiej w drugiej połowie 2011 roku.

 / Fot. własność Kancelarii Prezydenta27 października 2010 (środa) Bronisław Komorowski uczestniczył w uroczystości otwarcia lądowiska dla śmigłowców na terenie Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. "Jestem przekonany, że zmiany w ustawach zdrowotnych są potrzebne" - mówił prezydent.

W wywiadzie udzielonym Dorocie Gawryluk z Polsat News odniósł się do działań rządu w obszarze służby zdrowia. Komentując przyjęty przez rząd pakiet ustaw zdrowotnych, prezydent zauważył, że zawsze tam, gdzie jest konkurencja, poprawia się jakość usług.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.