Facebook Google+ Twitter

Tydzień pracy Prezydenta RP

Spotkania w kraju oraz intensywne przygotowania do wizyty prezydenta Miedwiediewa wypełniły prezydencki kalendarz w ubiegłym tygodniu.

Sobota, 20 listopada 2010 Prezydent Bronisław Komorowski skierował na ręce kardynała Kazimierza Nycza list gratulacyjny w związku z kardynalską nominacją. W liście napisał m.in.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Nycz
"Gaude Mater Polonia, prole fecunda nobili


Eminencjo!
Przywołując te słowa hymnu do świętego Stanisława, patrona Polski i polskich duszpasterzy, pragnę wyrazić wielką radość i satysfakcję w związku z włączeniem Eminencji do kolegium kardynalskiego. Z tej okazji proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy głębokiego szacunku"
. / Fot. arch. Kancelarii Prezydenta
Sobota, 20 listopada 2010 Podsumowując obrady szczytu NATO w Lizbonie, Bronisław Komorowski podkreślił widoczną wolę współpracy między NATO i Rosją. Potwierdził też, iż rozmowy na szczycie dowodzą planów zakończenia misji bojowej w Afganistanie do 2014 r.


 / Fot. arch. Kancelarii PrezydentaNiedziela, 21 listopada 2010 Grudzień obfitować będzie w serię dużych wydarzeń w polityce zagranicznej. Najpierw wizytę w Warszawie złożą prezydenci: Rosji i Niemiec, a następnie Komorowski uda się z wizytą do Waszyngtonu.

6 grudnia prezydent Komorowski będzie podejmował przebywającego z wizytą w Warszawie prezydenta Rosji Dymitrija Miedwiediewa. Na 7 grudnia planowana jest wizyta prezydenta Niemiec Christiana Wulffa, a 8 grudnia wylot do Waszyngtonu na spotkanie z prezydentem Barackiem Obamą.

 / Fot. arch. Kancelarii Prezydenta
Poniedziałek, 22 listopada 2010"Przeżywamy od 20 lat niebywały rozwój ilościowy, jeśli chodzi o skolaryzację w skali całego kraju" - powiedział Prezydent podczas wręczenia nominacji profesorskich w Belwederze. "Państwo jesteście od tej pory mistrzami, których inni będą naśladować, którzy będą wyznaczali poziom życia naukowego, ambicje własnego środowiska naukowego i uczelni" - powiedział prezydent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 02.12.2010 16:54

Dwunasty tego typu materiał? To tak od siebie czy na zlecenie?
Kurczę, to prezydent Komorowski pracuje? Myślałem, że biega do komunistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma pan rację:) Staram się jednak tego nie robić:) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, widziałem "kalendarz prezydenta i premiera" oraz tydzień pary prezydenckiej", bardzo treściwe artykuły i myślę, że to dobrze, że Ktoś rzetelnie informuje nas o przebiegu pracy Pana prezydenta. Będzie można później prześledzić jego kadencję...
A komentarz, czy ukrytą opinię zawsze można jakoś przemycić ;)
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomku, możliwe. Nie odczuwam tak tego, co więcej nie kuszę się ani o komentarz ani podsumowanie. Opisuję dzień po dniu. Pewnie Pan nie zauważył, ale nie jest to pierwszy opisywany tydzień. Jest to o ile mnie pamięć nie myli chyba mój dwunasty tego typu materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że będzie Pan cotygodniowo relacjonował pracę prezydenta, bo artykuł bardzo ciekawy, choć o lekkim zabarwieniu propagandowym - na myśl nasuwają się informacje polityczne z PRL-owskiej prasy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam i dzięki Mariusz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Pan widzi, panie Jurku, też dostrzega i docenia osiągnięcia księży. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzetelny i wyczerpujący materiał. Piąteczka za pomysł i wykonanie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście zapracowany. Czy znalazł czas na napisanie kazania dla księży?

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101125&typ=po&id=po01.txt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.