Facebook Google+ Twitter

Tydzień prezydenta Bronisława Komorowskiego

Przygotowania do rozmów z prezydentami Rosji, Niemiec oraz USA, obchody Barbórki 2010 wypełniły tydzień pracy w Kancelarii Prezydenta.

 / Fot. arch. Kancelarii PrezydentaPoniedziałek, 29 listopada 2010 prezydent Bronisław Komorowski odebrał ślubowanie od nowo powołanych sędziów Sądów Apelacyjnych (5), Sądów Okręgowych (21), Sądów Rejonowych (20).

 / Fot. arch. Kancelarii PrezydentaŚroda, 1 grudnia 2010 W ramach Forum Debaty publicznej obradował zespół "Samorząd Terytorialny dla Polski", z udziałem prezydenta RP. Bronisław Komorowski zapewnił zebranych o ewolucyjnym dążeniu do zmian w działaniu samorządów oraz do wprowadzenia zmian w ordynacji wyborczej. Celem miałoby być utworzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

"Moim marzeniem jest, żeby przekonać wszystkie środowiska polityczne do tego, by zechciały uznać, że samorząd, szczególnie na poziomie gminnym i powiatowym, to powinna być szansa wybierania ludzi–w dużo większym stopniu ludzi niż listy partyjne." -powiedział m.in.prezydent Komorowski.
 / Fot. Wiadomości24
Uczestniczący w obradach członkowie prezydenckiego zespołu doradców zapowiedzieli, że będzie ona m.in. mówić też o wzmocnieniu roli jednostek pomocniczych w gminach miejskich-dzielnic i osiedli; a także wzmocnieniu roli powiatów. Prof. Kulesza, autor m.in. reformy administracyjnej kraju z 1999 roku, zapowiedział jednoosobowy zarząd w powiecie oraz indywidualną odpowiedzialność członków zarządu województwa.

 / Fot. arch. Kancelarii PrezydentaCzwartek, 2 grudnia 2010 Podczas uroczystości w Sanoku zasłużeni pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odebrali z rąk Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP ministra Sławomira Nowaka ordery i odznaczenia. prezydent odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi (2), Srebrnym Krzyżem Zasługi (1), Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę (5), Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę (1).

W drugim dniu zakańczającym obrady zespołu "Samorząd Terytorialny dla Polski" podsumowując, Bronisław Komorowski m.in. powiedział „(…)Tu był jeden głos, który wymaga jeszcze krótkiego nawiązania. Rzeczywiście, może warto pójść aż tak daleko i zastanowić się nad drugą turą [w wyborach samorządowych]–czy ona wszędzie ma sens. Bo rzeczywiście druga tura jest mechanizmem włączającym zupełnie inną logikę–logikę układu między siłami politycznymi, a nie logikę wyboru obywatelskiego. I może to jest dobry moment, żeby zmierzyć się z tym problemem, przedyskutować go i przymierzyć się do niego w ramach nowelizacji.”

 / Fot. arch. Kancelarii PrezydentaPiątek, 3 grudnia 2010 "To jest szansa na zagospodarowanie sukcesu Polski" pod takim tytułem prezydent RP udzielił wywiadu Piotrowi Kraśko z TVP. Rozmowa dotyczyła wizyty prezydentów Rosji i Niemiec w Polsce oraz wizyty Bronisława Komorowskiego w Waszyngtonie.

 / Fot. arch. Kancelarii PrezydentaRównież w piątek Para Prezydencka włączyła się w 10 edycję akcji „Szlachetna paczka”, prowadzonej przez fundację Wiosna poprze ufundowanie podarunków dla małżeństwa z sześciorgiem dzieci z Podkarpacia.Informacje na temat akcji

Prezydent RP wyraził swoje zaniepokojenie włączeniem Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) do koalicji z PO w sejmiku woj. śląskiego. W wyborach samorządowych Ruch Autonomii uzyskał trzy mandaty, PO (22), PSL(2), SLD (10) i PiS (11). Koalicję utworzyło PO, RAŚ i PSL.

Podczas pierwszej sesji sejmiku, lider RAŚ Jerzy Gorzelik, wbrew ustaleniom koalicyjnym, nie został wybrany do zarządu województwa (za było 23 radnych, tyle samo przeciw). Koalicja miała dysponować 27 głosami.

Adam Matusiewicz marszałek województwa zapowiedział, że ponownie zgłosi kandydaturę Gorzelika podczas kolejnej sesji 10. Lider RAŚ zagroził, że jeżeli nie zostanie wybrany, Ruch będzie musiał przedyskutować sprawę koalicji z PO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Witold Kossakowski 04.12.2010 21:32
Ocena: Ocena pozytywna 19 Ocena negatywna 9

Panie Ireneuszu,
Może Pan mi odpowie na pytanie dlaczego Prezydent Bronisław Komorowski nie pojechał, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, na szczyt Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), który odbywał się w stolicy Kazachstanu Astanie?
Pozdrawiam Witek

Witku, odpowiedź Kancelarii Prezydenta zamieściłem w materiale. Niestety mogłem Ci udzielić odpowiedzi tylko w ten sposób. Komentarze uniemożliwiają zamieszczanie uzupełniających materiałów. Przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gernik
  • Gernik
  • 05.12.2010 19:13

Mamy prezydenta a jakby go nie było ale moze lepiej dla Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 04.12.2010 23:57

Poniedziałek: intensywny kurs języka rosyjskiego.
Wtorek: intensywny kurs szyfrów rosyjskich agentów.
Środa: odstrzał kilku patriotycznych jeleni - prezent dla cara Wszechrusi - Miedwiediewa.
Czwartek: zaproszenie Rosji do NATO.
Piątek: kolacja z Jaruzelskim, jak przystało na katolika prezydent szamał mięso - befsztyk a la Kaczka.
Sobota: czas dla rodziny... mafijnej.
Niedziela: wizytacja parafii warszawskich i homilia dla księży pt. Jak być dobrym księdzem-patriotą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Witoldzie, na pewno poinformuję o efektach mych starań:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super, dzięki z góry. Kancelaria nie była łaskawa dać mi odpowiedzi:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Moherek
  • Jan Moherek
  • 04.12.2010 21:38

Pracowite chłopisko się zrobiło/po 5 miesiącach od wyborów/.Może nauczył się języka angilskiego i pogada-ale ze zgranym i przegranym Obamą-o czym?O niczym,bo wcześniej Putin załatwił co trzeba i tarczy nie ma,ANI NAWET PATRIOTÓW,NO MOŻE JAKIEŚ SAMOLOTY I TO DALEKO OD OBWODU KALININGRADZKIEGO,W NIEOKRESLONEJ PRZYSZŁOŚCI.I to są "sukcesy"Rzadu Tuska-Sikorskiego w polityce zagranicznej.Ogarnia pusty śmiech.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Witoldzie, też mnie zaskoczył suchy komunikat Kancelarii. Zmiana nastąpiła prawie w ostatniej chwili. Ale obiecuję, że wyjaśnię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu,
Może Pan mi odpowie na pytanie dlaczego Prezydent Bronisław Komorowski nie pojechał, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, na szczyt Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), który odbywał się w stolicy Kazachstanu Astanie?
Pozdrawiam
Witek

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Moherek
  • Jan Moherek
  • 04.12.2010 21:30

Komorowski jak niegdyś Oleksy--wszędzie go potrzebują i rozrywają/tylko ludzie w Polsce wiedzą czym to wzięcie pachnie-uwikłaniem w obce służby rosyjsko-niemieckie,które od jakiegoś czasu działają "zespół,wespół"/.Obama upada i blefuje,gdy gwiazda gaśnie -to wybiera się do Polski,albo zaprasza kogoś z Polski/KAŻDEMU TO NA CZYM MU NAJMNIEJ ZALEŻY/.WIELU PRZYWÓDCÓW UNIKA DZIŚ OBAMY JAK OGNIA,ALE KOMOROWSKI JEDZIE DZIĘKOWAĆ/JAK SĄDZĘ/W IMIENIU ROSJI ZA REZYGNACJĘ Z TARCZY.SMUTNE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Duda
  • Andrzej Duda
  • 04.12.2010 21:21

mimo wszystko wolę Komorowskiego niż tego beznadziejnego Kaczyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.