Facebook Google+ Twitter

Tydzień prezydenta Komorowskiego

Pierwszy tydzień w dotychczasowej kadencji, który upłynął na serii spotkań z przywódcami światowych mocarstw.

 / Fot. arch. Kancelarii PrezydentaPoniedziałek, 6 grudnia 2010. Wizytę w Polsce złożył prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wraz z małżonką. Dwudniowa wizyta obfitowała w szereg spotkań, przemówień i wzajemnych deklaracji. Podczas oficjalnego obiadu prezydent Komorowski powiedział m.in. "Nam przypadł los w cieszeniu się z odbudowy normalności między naszymi krajami i narodami (…)" oraz "(...)Trzeba odwagi także w modernizacji relacji polsko-rosyjskich(...)"
 / Fot. arch. Kancelarii Prezydenta
Podczas otwarcia Polsko-Rosyjskiego Forum Dialogu ObywatelskiegoKomorowski powiedział m.in."(…) Jestem przekonany, że w tym dobrym zamyśle, jakim jest szukanie tego, co nas łączy, ponad tym wszystkim, co nas dzieliło w przeszłości, że ten dobry dialog, aby przyniósł dobre efekty, musi być oparty nie tylko o dialog państwo-państwo, nie tylko musi być oparty o interes, o biznes i inne formy współpracy, ale musi być oparty również o dialog obywatelski.(…)"

"Bardzo ciekawy fragment rozmowy dotyczył relacji Rosja - NATO, Rosja - UE" - powiedział minister Jaromir Sokołowski po spotkaniu prezydentów RP i Rosji. I dalej: "Jestem przekonany, że wola i determinacja strony rosyjskiej do nowego otwarcia w relacjach z Polską związana jest z konstatacją w Moskwie, że Polska jest ważnym partnerem zarówno w Unii, jak i w Sojuszu Północnoatlantyckim.(…)"

"Niedobra posucha w relacjach polsko-rosyjskich dobiegła końca (…)" - powiedział prezydent Komorowski na konferencji prasowej oraz ogłosił, że wraz z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem obejmą wspólnym patronatem upamiętnienie miejsca katastrofy smoleńskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

dzięki za kolejne podsumowanie
widać, że Prezydent się nie obija tylko robi swoje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla prezydenta za sprzeciwienie się szkodliwej koalicji w woj śląskiej PO-RAŚ. Wstyd, żeby PO tak zrobiło a niestety zrobiło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
łobywatel
  • łobywatel
  • 12.12.2010 00:29

Jeżeli tak dalej będzie się poświęceł prezydent to jestem spokojny o losy nas wszystkich. Podobn o widziano Komorowskiego jeszcze w kolejce ppo zasiłek, no ale nie tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 11.12.2010 19:20

Panowie dziennikarze "nadrabiacie zaległości z ostatniego tygodnia",a prezydent Komorowski nadrabia zaległości z ostatnich pięciu lat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję i pozdrawiam Mariuszu:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za obszerne podsumowanie pracy głowy państwa. Można nadrobić zaległości z całego tygodnia. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.