Facebook Google+ Twitter

Tydzień Wolontariatu w Liceum Ogólnokształcącym w Sycowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-09 16:28

W Liceum Ogólnokształcącym w Sycowie grupę wolontariuszy tworzy 30 uczniów. Współpracujemy na terenie naszego miasta z wieloma placówkami. Uczniowie pomagają w zajęciach przedszkolnych. W szkole wolontariusze, podczas zajęć świetlicowych pomagają przy odrabianiu lekcji uczniom z rodzin dysfunkcyjnych.

Wśród placówek z którymi współpracujemy są: Publiczne Przedszkole nr. 1 im. Koszałka Opałka, Publiczne Przedszkole nr. 2 im. Cz. Janczarskiego, Publiczne Przedszkole nr. 3 im. Małego Księcia, Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Urszulanek i Szkoła Podstawowa nr 2.

Tydzień wolontariatu był dla mnie okazją do wyróżnienia osób, które są wolontariuszami. Wykonana została tablica informacyjna, na której znalazły się następujące wiadomości: co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i z jakimi placówkami współpracujemy, lista wolontariuszy oraz ich zdjęcia podczas zajęć z dziećmi. Tablica ta została umieszczona na głównym korytarzu szkolnym.

W trakcie tego tygodnia zostanie zrealizowana w każdej klasie lekcja wychowawcza na temat: „Wolontariat dobry sposób na nudę”.

Wolontariat w naszym liceum działa od dawna, obserwuję ciągły wzrost liczby zainteresowanych nim uczniów. We wrześniu nowi uczniowie są informowani o możliwości współpracy na zasadzie wolontariatu z wybraną placówką, uczniowie drugich klas najczęściej przedłużają swoje umowy współpracy. Najmilszym doświadczeniem dla mnie było to, gdy usłyszałam od uczennicy klasy trzeciej, że mimo przygotowań do matury znajduje czas i odwiedza swoje przedszkole.


Danuta Aulich, pedagog Liceum Ogólnokształcącego w SycowieWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.12.2009 03:18

Aby takich przykładów było jak najwięcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.