Facebook Google+ Twitter

Tydzień z muzyką i refleksją w Dębicy

Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Stare Dobre Małżeństwo to goście XVIII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis”. Na tydzień z muzyką i refleksją zaprasza Dębica.

Festiwal istnieje już 18 lat
Stare Dobre Małżeństwo. Koncert podczas Festiwalu Polonia semper fidelis, Dębica 2007. www.tyrpin.net / Fot. Dariusz Tyrpin
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis” od 18 lat organizuje dębicka parafia, pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Biskup tarnowski Wiktor Skworc objął patronat honorowy nad Festiwalem.

Jest to jeden z najstarszych tego typu festiwali w Polsce. Przez tydzień trwają konkursy, warsztaty muzyczne, koncerty. W konkursie biorą udział dzieci i młodzież z całej Polski, a w ostatnich latach także z zagranicy. O nagrody walczyć będą soliści, zespoły, schole i chóry.

Wśród tegorocznych wykonawców podczas koncertów Polonia Semper Fidelis znaleźli się m. in.: Grzegorz Turnau i Andrzej Sikorowski, zespół Lumen z Poznania, Stare Dobre Małżeństwo.

Stare Dobre Małżeństwo na dobry początek

Krzysztof Myszkowski, Stare Dobre Małżeństwo. Koncert podczas Festiwalu Polonia semper fidelis, Dębica 2007. www.tyrpin.net / Fot. Dariusz Tyrpin10 listopada koncertem przedfinałowym rozśpiewało publiczność Stare Dobre Małżeństwo. Piosenki „Zrozum to, co powiem” i „Czwarta nad ranem” obudziły wspomnienia, a jak mówił Krzysztof Myszkowski (lider zespołu SDM) – „Wspomnienia są zawsze bez wad”!

Oklaskom nie było końca. Artyści kilka razy wracali na scenę, by razem z miłośnikami poezji i „Bieszczadzkich aniołów” śpiewać stare i nowe przeboje. Stare Dobre małżeństwo w pierwszej części koncertu, (który trwał prawie 3 godziny!) zagrało utwory z wydanej w 2006 r. płyty „Tabletki ze słów”. Muzykę skomponował K. Myszkowski do tekstów poety i prozaika Jana Rybowicza.

Druga część koncertu to wspomnienia razem z tekstami Stachury… Ze sceny płynęły dźwięki, budzące zadumę. Radość z grania i śpiewu, pasja i humor artystów, udzieliła się licznie zgromadzonym w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Za tydzień – „Pasjans na dwóch” – koncert krakowskich artystów: Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego. Oby nie przenieśli stolicy do Dębicy (jak żartował K. Myszkowski z SDM-u)!

Więcej o Festiwalu „POLONIA SEMPER FIDELIS” Dębica 2007 przeczytasz tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.11.2007 21:52

(+) Nigdy nie slyszalem o tym festiwalu... Interesujace

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dobry artykuł. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.