Facebook Google+ Twitter

Tydzień z tangiem argentyńskim

Tango znów powróciło do stolicy i będzie gościć przez tydzień. A wszystko dzięki projektowi „Barrio de Tango”. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji - warsztaty, pokaz pary prosto z Buenos i milongi (wieczory tangowe).

Milonga "Comme Il Faut" w ramach Tangowego Tygodnia w klubie 55. / Fot. Weronika TrzeciakW niedzielę o 17 w klubie 55 odbyła się milonga Comme Il Faut w ramach Tangowego Tygodnia. Imprezę zaszczycili Bruno Tombari i Mariángeles Caamańo z Buenos Aires, niezwykli tancerze zaliczani do tzn. młodej fali.

- Jesteśmy w Polsce po raz pierwszy. Od jutra zaczniemy zwiedzanie Warszawy, ponieważ nie mieliśmy jeszcze czasu. Poziom tanga w Polsce jest bardzo dobry, lepszy niż się spodziewaliśmy - powiedzieli Bruno i Mariángeles z Buenos Aires.

Milonga była niezwykle kameralna, być może przyczynił się do tego wystrój klubu. Nastroju dodawał mrok panujący na sali, przez który przedzierały się kolorowe światła. Płynęły niezwykle nostalgiczne melodie tanga argentyńskiego, żywe milongi i delikatne tango-walce. Na parkiecie wrzało od tańczących par, które dały się porwać muzyce. W ich oczach było widać emocje i to jak przeżywają taniec. Było to coś niesamowitego. Ich zaangażowanie było niezwykłe. Pozostali przypatrywali się tańczącym i byli oczarowani tym, co widzą. Taniec ten można było porównać do przedstawienia scenicznego odgrywanego przez wielu aktorów naraz. Była to uczta dla zmysłów.

O 20 nastąpiło powitanie przybyłych i długo wyczekiwany pokaz Bruna i Mariángeles. - Witam wszystkich serdecznie. Dziś nasza milonga Comme Il Faut zmieniła się w prawdziwą dzielnicę tango. Mamy superduet DJ-ski - Magdę i Jarka. A wszystko dzięki Magdzie i Kasi, które w ramach projektu Barrio de Tango postanowiły krzewić tango w Polsce. I prośba od organizatorek, by nie mówić na nie „barabara tango” - zażartował Radek Jaworski, dzięki któremu powstała milonga Comme Il Faut. - A teraz wystąpią Bruno Tombari i Mariángeles Caamańo z Buenos Aires - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.10.2009 19:04

Dzięki Weronika!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Pałacu Kultury i Nauki - wejście od Emilii Plater. W bramie niedaleko Sali Kongresowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.10.2009 23:47

Fantastyczne, powiedz mi Veronico, gdzie jest ten klub 55, za kilka dni będę w W-wie i chciałbym tam pójść!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. Pozdrowienia. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna relacja, pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.