Facebook Google+ Twitter

Tyflobus zatrzymał się pod katowickim Spodkiem

W Katowicach zatrzymał się dziś naszpikowany elektroniką autobus. Każdy mógł przyjść i zobaczyć jak wygląda świat osób niewidomych, a dokładnie to, co ułatwia im życie codzienne. Prezentacja odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji "Tyflobus".

Tyflobus pod katowickim Spodkiem / Fot. Grzegorz FrankiW ramach ogólnopolskiego projektu Fundacji Szansa dla Niewidomych pn. "Tyflobus", mieszkańcy Katowic mieli dziś okazję do pogłębienia swojej wiedzy na temat problemów osób niewidomych i niedowidzących oraz sposobów ich rozwiązywania. Każdy, kto przyszedł pod katowicki Spodek mógł zobaczyć świat niewidomych, a dokładnie to, co ułatwia im naukę, pracę i życie codzienne. Można było się przekonać na własne oczy, jak w łatwy sposób niepełnosprawni z poważnymi dysfunkcjami wzroku piszą, czytają i niemalże w pełni wykorzystują możliwości, jakie daje komputer i internet. Wszystko to, dzięki nowoczesnym technologiom, które na dobre zadomowiły się już w tym środowisku.

- Cieszę się, że ludzie przychodzą oglądać te urządzenia,Katowiczanie oglądają urządzenia ułatwiające życie niewidomym / Fot. Grzegorz Franki bo dzięki temu mają okazję przekonać się do osób niewidomych, dowiedzieć się czegoś więcej o ich życiu oraz zobaczyć, że mogą oni być także pełnowartościowymi pracownikami - komentuje akcję niewidoma od urodzenia i aktywna zawodowo, Hanna Pasterny z Jastrzębia - Zdroju.

Twórcy projektu za podstawowy cel postawili sobie dotarcie do jak największej liczby osób, dlatego "Tyflobus" jeździ po całym kraju już od 4 sierpnia br. W najbliższych dniach przybędzie do Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz innych miast zachodniej Polski. Więcej o akcji przeczytać można na stronie internetowej Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze, że ktoś wpadł na taki pomysł. Warto pokazać, że osoby niedowidzące czy niewidome są normalnymi ludźmi i prowadzą normalne życie jak każdy inny. W temacie pozwolę sobie wkleić .link do materiału na ten temat. Dla Pana Grzegorza /5/ za podjęcie ważnego tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie wyrazy szacunku i uznania dla pomysłodawców za pomysł i realizację. Świat osób niepełnosprawnych dzięki przeróżnym nowinką technologicznym i życzliwości otoczenia nie musi się różnić od naszego. Dobrze że powstają takie akcję. A dużo dzieciaków było?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.