Facebook Google+ Twitter

Tygodnik "Nasze Miasto" rusza na podbój Mazowsza

Od czwartku w sklepach i kioskach na całym Mazowszu znajdziemy tygodniki "Nasze Miasto", które rozpoczęły właśnie swe podboje w tych rejonach. Przyjrzałem się nowej gazecie, poczytajcie o moich wrażeniach.

Logo Tygodnika Nasze Miasto. / Fot. LogoW czwartek po raz pierwszy na Mazowszu ukazały się tygodniki lokalne "Nasze Miasto". Kilka dni temu uruchomione zostały już miejskie serwisy internetowe powiązane z gazetą.

Internetowe strony mazowieckich miast ciechanow.naszemiasto.pl, plock.naszemiasto.pl, radom.naszemiasto.pl, siedlce.naszemiasto.pl, zyrardow.naszemiasto.pl. "Są przykładem realizowania w Grupie Polskapresse strategii ścisłej współpracy tradycyjnych gazet drukowanych z serwisami Internetowymi. Strony mazowieckie naszemiasto.pl są na bieżąco, przez 7 dni w tygodniu, aktualizowane o wiadomości lokalne. Dzięki temu jesteśmy z naszymi Czytelnikami nie tylko w dniu emisji tygodników" - informuje wydawca.

"Zainteresowanie naszymi serwisami w tych miastach jest bardzo duże – mówi Artur Kiełbasiński, redaktor naczelny serwisów naszemiasto.pl. Mimo, że jesteśmy na początku drogi, to serwisy w niektórych miastach mają po kilka tysięcy odsłon dziennie" – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Polskapresse.

Tygodniki „Nasze Miasto” zajmują się problemami lokalnymi i odpowiadają na zapotrzebowanie lokalnych społeczności. Mają wzmacniać tożsamość lokalną. „Nasze Miasto” kierowane są w szczególności do młodych osób, które właśnie wkraczają w dorosłe życie, studiują, prowadzą lokalne firmy.

A według mnie?

Myślę, że "Nasze Miasto" zdobędzie przynajmniej w Płocku dużą grupę odbiorców. Czytelnicy przeważnie podchodzą sceptycznie do nowych gazet, lecz z tego co widziałem w płockich sklepach i marketach (!) tygodnik rozchodził się w mgnieniu oka...

Świeże bułeczki, w niektórych sklepach poleżały dziś na sklepowej półce dłużej niż nowy tygodnik. Kampania reklamowa, która dopiero co się rozpoczęła zapewne daje rezultaty. "Nasze Miasto" jest głównym patronem medialnym najbliższych imprez kulturalnych w mieście, a na ulicach znajdziemy plakaty o nowej gazecie.

Skreen strony internetowej Nasze Miasto Płock. / Fot. SkreenWrażenia...

Nad płockim wydaniem tygodnika "Nasze Miasto" pracowały tylko cztery osoby i... znakomicie dały sobie radę! Tygodnik był przygotowany bardzo profesjonalnie, zawierał wszystkie informacje i było ich o wiele więcej niż w lokalnej gazecie, którą płocczanie czytają za 2,20 zł od 35 lat - "Tygodniku Płockim". Moją uwagę zwróciła pierwsza strona, która przyciągała wzrok. Czerwone logo, a nad nim informacja o nowym tygodniku nie jednego skusiła do kupna najtańszej już teraz gazety w mieście.

Za 1,80 zł dostałem grubą gazetę, ze wszystkimi informacjami o wydarzeniach, z ogłoszeniami samochodowymi, z dodatkami, a także z programem, do którego dołączony był przewodnik turystyczny. Zrobiło to na mnie (i pewnie nie tylko na mnie) wielkie wrażenie. Mogę zapewnić, że "Nasze Miasto" będzie kupowane przeze mnie regularnie co tydzień.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

no dobrze wiedzieć :-)) nowa gazeta Polskapresse. haha a Kutno jak zwykle zacofane w te sprawy :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.