Facebook Google+ Twitter

"Tygodnik Powszechny": skończmy z mową nienawiści w internecie

Wielokrotnie podejmowano już narastający problem coraz gorszego, obrzydliwego języka w internecie. Dziś mamy kolejny apel w tej bulwersującej sprawie. "Tygodnik Powszechny" pisze, że "wszyscy tkwimy w tym szambie...".

Temat ten powraca coraz częściej. Chamstwo, nienawiść, złość, groźby karalne, itp – w internecie. Nie ma takiego forum, gazety internetowej, portalu dziennikarstwa obywatelskiego czy społecznościowego, na którym nie byłoby inwektyw, pomówień, oskarżeń, słów wulgarnych, uważanych za powszechnie obraźliwe, niegodziwe, bluźniercze, itd. Niektórym tak to lekko przychodzi, żeby sypać świństwami, że aż trudno zrozumieć, skąd ludzie mają takie nawyki i taką lekkość w rzucaniu "mięsem"?

Ten ohydny problem podejmuje portal tokfm.pl, przywołując treść artykułu z najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego". Według "Tygodnika" - "wszyscy tkwimy w tym szambie - język nienawiści wylewa się bezkarnie zewsząd. Dowolny temat, dowolne forum (byle dość popularne) i zaczyna się bluzg, z nieodzownym antysemickim refrenem". Autorzy materiału apelują: Zahamujmy tę mowę nienawiści!

"Tygodnik Powszechny" publikuje apel, skierowany do "polskich mediów i wymiaru sprawiedliwości", o powstrzymanie i zahamowanie mowy nienawiści w internecie. "Tygodnik" proponuje, aby nałożyć na wszystkich bez wyjątku użytkowników internetu, w tym "blogerów, autorów komentarzy, wydawców gazet, właścicieli portali i osoby prywatne" - "bezwzględną" i usankcjonowaną odpowiedzialność za słowo.

Apel "Tygodnika Powszechnego" skierowany został do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina i Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Jego treść brzmi: "Apelujemy o jak najszybsze podjęcie działań, a także - jeśli to konieczne - inicjatyw ustawodawczych, które definitywnie położą kres poczuciu całkowitej bezkarności czy wręcz faktycznego przyzwolenia ze strony instytucji państwa na to, by w polskim internecie posługiwano się językiem nienawiści rasowej i wyznaniowej, językiem oszczerstw i pomówień" – czytamy w tokfm.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 26.07.2012 09:53

nie będę mógł napisac prawdy o żydzie ani księdzu?.

Komentarz został ukrytyrozwiń
uważny
  • uważny
  • 25.07.2012 21:49

Ciągle to usuwasz!
uważny Dzisiaj (25.07.12 r.),19:44 , 19:59,20:23
Ocena: 0 0
Kim ty jesteś dla nas Polaków z tym nickiem uważny,?!ciągle usuwasz komentarze!!!!!
Dzisiaj 18:26 (25.07 12 r .), 18 :26, 19:36 , 19:39

@uważny
MANIPULUJESZ WPISAMI I KŁAMIESZ !!!!
To są moje wpisy (nie te zamulające temat) .
,
Autorze , Adam Uważny
Usuwasz bez przerwy komentarz (uważny Dzisiaj 14:17 ), który ci obciągnie lub wyliże dupkę .Z tej bezsilności wklejasz, tym razem, jakieś gryzmoły osobnika .To jest żałosne. Co człowieku wyprawiasz .
To jest ten komentarz(uważny dzisiaj 14:47) :
?! -uważny Dzisiaj 13:36 ,13:38 ,13: 40, 13:45, 13:47, 13:52, 14:07, 14:11 , 14:13 , 14:17 ,

.Ten wpis (uważny Dzisiaj 13:14 ) usunąłeś ,i , z prędkością błyskawicy!
Ocena: 0 0
Człowieku!
Gdzie widzisz moje opinie o autorze(uważny)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.