Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21882 miejsce

Tygrys sumatrzański zagryzł pracownicę brytyjskiego zoo

Pracownica ogrodu zoologicznego South Lakes Wild Animal Park niedaleko Dalton-in-Furness (Cumbria, Wielka Brytania) została śmiertelnie zaatakowana przez tygrysa. 24-letnia Sarah McClay weszła do klatki zwierzęcia wbrew przepisom.

Dalton-in-Futures, hrabstwo Cumbria, Wielka Brytania. postcode-info.co.uk/CC3.0 / Fot. postcode-info.co.uk Ogród zoologiczny South Lakes Wild Animal Park nieopodal Dalton-in-Furness na terenie hrabstwa Cumbria w Wielkiej Brytanii stał się miejscem przykrego wypadku z udziałem pracownika placówki. 24-letnia Sarah McClay nie przeżyła wczorajszego ataku tygrysa sumatrzańskiego. Obrażenia okazały się być zbyt ciężkie. Dzisiaj powiadomiono o jej śmierci.

Kobieta wchodząc do klatki zwierzęcia naruszyła przepisy i nazbyt zawierzyła swojemu doświadczeniu w obcowaniu z kotowatymi. Była pasjonatką w swojej pracy. Właściciel zoo, David Gill oznajmił dla BBC News, że nie znajduje "żadnego powodu" dla którego McClay mogła przebywać w klatce z tygrysem. Andrew Slattery z policji hrabstwa Cumbria powiedział, że sprawdzone zostaną przepisy i metody postępowania, zaś "na tym etapie nie ma miejsca dochodzenie kryminalne".

Sprawca tragedii jest mieszkańcem placówki od dziesięciu lat. Nie zdecydowano się uśpić tygrysa. Jak powiedział właściciel Tygrys sumatrzański (Panthera tigris sumatrae). wikipedia/CC3.0 / Fot. Monika Betleyzoo: "Nie postąpił w niewłaściwy sposób. Jest tygrysem i jego instynkt zabijania jest naturalny. (...) Nie obwiniamy go za to co się wydarzyło." David Gill zaznaczył przy tym, że nie było żadnego zagrożenia dla osób zwiedzających obiekt. Wszystkich ewakuowano. Nie zdecydowano się na czasowe zamknięcie zoo. Jest czynne jak dotychczas.

Lekarze z Royal Preston Hospital okazali się być bezradni wobec ciężkich ran głowy i karku jakie tygrys sumatrzański zadał 24-letniej kobiecie.

Tygrysy sumatrzańskie są najmniejszymi z tygrysów. Zagrożone wyginięciem stanowią zarazem cenną zdobycz dla kłusowników. W ogrodach zoologicznych żyje około 200 takich drapieżników.


article by Paweł Jankowski

Utwór udostępniany na licencji CC3.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.